שב"כ חשף: חמאס גייס מרגלים בשטח ישראל

הותר לפרסום כי שב"כ גייס שני אזרחים ישראלים, להם משפחה ברצועת עזה, על מנת שיבצעו פעולות ריגול נגד ישראל. מהחקירה עולה כי השניים התבקשו להעביר למפעיליהם ברצועה צילומי מתקנים ביטחוניים ומיקומי נפילות וכיפות ברזל

 

פעילי חמאס ברצועת עזה. צילום: AP (ארכיון)

שב"כ, בשיתוף משטרת ישראל, חשף וסיכל בשבועות האחרונים תשתית ריגול של חמאס רצועת עזה שהפעילה סוכנים, אזרחים ישראלים, בתוך שטחי ישראל.

משירות הביטחון הכללי נמסר כי "במסגרת הפעילות שנחשפה, עולה כי אנשי הזרוע הצבאית של חמאס גייסו אזרחים ישראלים, להם משפחה ברצועת עזה, לטובת איסוף מודיעין ביטחוני בתוך ישראל, שישמש לקידום פעילות טרור נגד מטרות ויעדים ישראלים. התשתית ניצלה את העובדה שלאותם אזרחים ישראלים אפשרות להיכנס לרצועת עזה נוכח הימצאות משפחתם ברצועה, דבר אשר הקל על הזרוע הצבאית של החמאס לגייסם".

עוד נמסר כי בתחילת החודש נעצרו לחקירת בשב"כ שני אזרחים ישראלים, ראמי עאמודי ורג'ב דכה. על פי שב"כ, עאמודי – בן 30, תושב חאן יונס במקור, מתגורר בתל אביב מאז חודש נובמבר 2019, בן לאם יהודייה-ישראלית ואב תושב רצועת עזה. הוא גדל כל חייו ברצועת עזה עם משפחת אביו. לפני כשנתיים חודש הקשר בינו ובין אמו הישראלית, ובחודשים האחרונים פעל עאמודי, בסיוע אמו, להוצאת תיעוד ישראלי ועבר להתגורר עמה בישראל.

דכה, על פי שב"כ, הוא בן 34, תושב עזה במקור. אמו אזרחית ישראלית תושבת לוד. הוא התגורר כל חייו ברצועת עזה ובמהלך 2017 פעל להוצאת דרכון ישראלי על בשל אזרחות אמו. מאז עבר להתגורר בישראל, כאשר אשתו וחמשת ילדיהם מתגוררים ברצועת עזה, אותם נהג לבקר באופן תכוף אחת למספר חודשים.

עקבו אחר מתקנים ביטחוניים

מחקירות השניים בשב"כ עלה כי הם גויסו באופן דומה על ידי אנשי חמאס בעודם ברצועה, ונשלחו מטעם ארגון הטרור להיכנס לישראל, תוך שמתקיים עימם קשר מבצעי-חשאי. עוד העלתה החקירה כי השניים התבקשו עם כניסתם לישראל לרכוש טלפונים סלולאריים וכרטיסי סים, על מנת שיוכלו לעמוד בקשר חשאי מול אותם גורמי חמאס.

ראמי עמודי. צילום: באדיבות שב"כ

רג'ב דכה. צילום: באדיבות שב"כ

מחקירתו של רג'ב דכה עלה כי ביצע משימות בהנחיית חמאס, בתוכן צילם מתקנים ביטחוניים שונים באזור המרכז כגון בסיסים צבאיים, מתקנים משטרתיים, מיקומי כיפות ברזל, מידע אודות אנשי כוחות ביטחון ואף התבקש להעביר מיקומי נפילות טילים במהלך סבב הלחימה האחרון. רג'ב, כך על פי שב"כ, פעל בהתאם להנחיות והעביר את התמונות למפעילו בחמאס.

חקירת שב"כ חשפה את פעילי חמאס אשר עוסקים בתחום הריגול. בחקירה עלה גם כי מתקאל רציע, כבן 32, המתגורר בית להיה, פעיל הזרוע הצבאית של חמאס, גייס והפעיל את רג'ב דכה.

היום (ב') הוגש נגד השניים כתב אישום לבית המשפט המחוזי מרכז, המייחס להם עבירות ביטחוניות חמורות.

בשב"כ מציינים כי חמאס ברצועת עזה ממשיך לנצל באופן ציני את מעבר ארז לטובת קידום טרור בישראל. "שירות הביטחון הכללי רואה בחומרה רבה ניצול של אזרחים ישראלים להם גישה לרצועת עזה ולישראל לטובת קידום לפעילות טרור. שב"כ ימשיך לפעול עם שותפיו במשטרת ישראל לנטר ולסכל כל פעילות ריגול עוינת מצד ארגוני הטרור ברצועת עזה", נמסר משב"כ.

הכתבות הכי נקראות באתר:

קצין בצה"ל: "פעולותינו מרתיעות את חיזבאללה"

גם נגד "פרות קדושות": התייעלות בזרוע היבשה

הערכה: כפיר תצויד במסגרת שדרוגה בנגמ"שי איתן

חקירה וירטואלית: להב 433 בעידן הפשיעה ברשת

ניצי וותיק: סגן המפקד החדש של כוח קודס האיראני

img
פרשנות | כוח צבאי משמעותי של נאט״ו יכול להקטין הסתברות למלחמה גרעינית באירופה
דעה | אופציה צבאית ישראלית תוכל לרסן את איראן 
קבוצת SQLink רוכשת את ZIGIT הישראלית
קבוצת SQLink רוכשת את ZIGIT הישראלית