חיזבאללה ירה טיל לעבר כטב"מ ישראלי - והחטיא

כלי תקשורת ערביים דיווחו כי טיל נגד מטוסים נורה לעבר מטרה ישראלית בשמי דרום לבנון. על פי חלק מהפרסומים, הכלי הבלתי מאויש הופל. צה"ל הבהיר: "זוהה שיגור לעבר כלי ישראלי, אך הוא לא נפגע"

פעיל חיזבאללה מכוון טיל נ"מ. צילום (ארכיון): AP

חיזבאללה ירה היום (ה') טיל נגד מטוסים לעבר כלי טיס בלתי מאויש ישראלי – והחטיא. מדובר צה"ל נמסר כי "ירי נ"מ זוהה מעל שטח לבנון לעבר כלי טיס בלתי מאויש של צה"ל. הכלי לא נפגע".

הדיווח מלבנון מגיע לאחר שכזכור, מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה איים לאחר אירוע הרחפנים בביירות, שיירה על כל כלי טיס ישראלי שיחדור לשמי לבנון.

אתכם בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

כלי תקשורת בלבנון דיווחו בצהריים כי טיל נגד מטוסים נורה לעבר מטרה ישראלית בשמי דרום לבנון, ככל הנראה כלי טיס בלתי מאויש. על פי חלק מהפרסומים, הכטב"מ הישראלי הופל. בצה"ל, כאמור, טענו כי הכלי לא נפגע.  

לאחרונה, במהלך פעילות שגרתית לאבטחת הגבול נפל רחפן של צה"ל סמוך לגבול בצד הלבנוני. מוקדם יותר השבוע, זוהה כלי טיס בלתי מאויש שטס בגובה חריג מעל רצועת עזה. מטוסי קרב של צה"ל הוזנקו לעברו ויירטו אותו.

 

אולי יעניין אותך גם

ראש הממשלה נפתלי בנט עם ראש המוסד, דוד ברנע

צילום: חיים צח - לע״מ 

טור אישי | במוסד מייחלים לקצת שקט

למה הריאיון של יוסי כהן עם אילנה דיין עורר כעס? האם תחת ברנע יבצע המוסד פחות "מבצעים נועזים״? וגם: מי צפוי להתמנות בקרוב לראש השב"כ הבא? טור שבועי של עמיר רפפורט