כולל אופציה ישראלית: ארה"ב בחנה מערכות הגנה לנגמ"שים

הצבא האמריקני בחן שלוש מערכות הגנה לנגמ"שים, אך אף אחת מהן לא נבחרה. בין השלוש הייתה גם מערכת "מעיל רוח" של רפאל

 

נגמ"ש סטרייקר. צילום (ארכיון): צבא ארה"ב

צבא ארה"ב מתכנן לצייד את נגמ"שי STRYKER המתקדמים שלו במערכות הגנה אקטיבית (APS) ובחן כמה הצעות, כולל אחת ישראלית. לבסוף, נותרו הנגמ"שים ללא מערכת הגנה.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

מערך הניסויים המבצעיים של הפנטגון פרסם בסוף השבוע דו"ח הקובע כי מפקדי הצבא מעוניינים לצייד את הנגמ"שים במערכת הגנה שתוכל להשמיד אויב. במסגרת הבדיקה נבחנו שלוש מערכות, שתיים תוצרת ארה"ב ואחת ישראלית – "מעיל רוח" של רפאל. כל המערכות אמורות לשפר את רמת השרידות של צוותי הנגמ"שים ולהגן עליהם מפני טילי נ"ט מונחים, RPG ואמל"ח נוסף.

משנת 2018 ערך צבא ארה"ב ניסויים בשלוש המערכות, אולם אף לא אחת מהן לא נבחרה מנימוקים שהוגדרו כ"ביצועי המערכות" ו"בשלותן לשדה הקרב".

באופן כללי, הצבא האמריקני מעוניין לצייד את כל כלי הרק"ם שלו במערכות הגנה, כולל את טנקי "ברדלי" ו"אברמס" M1, כמו גם את נגמ"שי "סטרייקר", זאת בשל איומי נשק נ"ט מתקדם. הצבא מודאג בעיקר מעמידות כלי הרק"ם שלו בפני איומים של צבאות זרים חזקים כמו זה של רוסיה, צוין בדו"ח הפנטגון.

הכתבות הכי נקראות באתר:

על הפרק: פגישה בין נתניהו לבן סלאמן עד הבחירות

"שת"פ אסטרטגי": תע"א מרחיבה פעילות בהודו

אלביט תספק מערכות למטוסי הדור הבא של דרום קוריאה

חברה מישראל גילתה חולשה באפליקציה פופולרית

"קרב אימתני" על המסלול: F-35 VS McLaren Speedtail

אולי יעניין אותך גם

אחד המסתננים שנתפס

צילום: דובר צה״ל 

דעה | מסתננים מלבנון טיילו בישראל כמעט יום שלם - מתי הם ישמשו לביצוע פיגועים? 

שני מסתתנים חדרו מלבנון ושהו בישראל כמעט יממה בלי שהצבא ידע איפה הם. בפעם הבאה זה יכול להסתיים באירוע טרור או ריגול. נראה כי חיזבאללה מצא דרך לגיטימית לבחון את הנקודות המתות של צה״ל בגבול