לאחר התקיפה האיראנית על מתקני הנפט: "סעודיה מחפשת חימוש משוטט"

נראה שאחרי שספגה תקיפה באמצעות מל"טים תוקפים, סעודיה למדה את יתרונותיהם – בהם דיוק ושליטה ברמת הנזק. כעת, דווח כי הממלכה מחפשת להצטייד בכלים אלה בעצמה

שרידי מלטים וטילים מהתקיפה האיראנית בשדות הנפט הסעודיים. צילום: מתוך טוויטר

דיווח של TacticalReport חושף כי סעודיה מחפשת חימוש משוטט ומל"טים תוקפים עבור חילות האוויר והים של הממלכה. בספטמבר האחרון תקפה איראן את סעודיה באמצעות סוג אמל"ח זה בהצלחה יתרה, תוך מעקף מערכות הפטריוט הסעודיות. התקיפה המדויקת איפשרה לאיראנים לגרום בכוונה לנזק מוגבל, שנועד להרתיע את סעודיה וארה"ב מפעולה צבאית נגד איראן.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

השימוש המושכל והמוצלח של האיראנים, יריב עיקרי של סעודיה בימים אלה, גרם לשלטון בריאד, ככל הנראה, לבחון רכש של כלים כאלה. עם זאת, למרות הכסף של הסעודים התורם לבניין הכוח, לממלכה יש פער בהפעלת כוח כזה, ויקח זמן להשלימו. אולי אפילו שנים.

הצטיידות הסעודים והאיראנים במל"טים תוקפים ובחימושים משוטטים צריכה להדליק נורה אדומה בירושלים. כפי שהתבטא לאחרונה אלוף (מיל') יצחק בריק במאמר דעה ב"גלובס", בישראל נראה שהבינו כי סכנה כזו קיימת מצד איראן רק אחרי הירי האיראני על הנפט הסעודי.

הכתבות הכי נקראות באתר:

שב"כ חשף: חמאס גייס מרגלים בשטח ישראל

חשד: חיילים סייעו להבריח אמל"ח מיו"ש לישראל

מסתמן: תר"ש תנופה תהיה בהיקף תר"ש גדעון

"לצבא קטלני יותר": בנט אישר את תר"ש תנופה

היקף ההזמנות "כחול לבן": 11.6 מיליארד שקלים

אולי יעניין אותך גם

אחד המסתננים שנתפס

צילום: דובר צה״ל 

דעה | מסתננים מלבנון טיילו בישראל כמעט יום שלם - מתי הם ישמשו לביצוע פיגועים? 

שני מסתתנים חדרו מלבנון ושהו בישראל כמעט יממה בלי שהצבא ידע איפה הם. בפעם הבאה זה יכול להסתיים באירוע טרור או ריגול. נראה כי חיזבאללה מצא דרך לגיטימית לבחון את הנקודות המתות של צה״ל בגבול