לראשונה: אישה תעמוד בראש ארגון ביון אוסטרלי

ממשלת אוסטרליה מינתה את רייצ'ל נטבל לתפקיד ראש סוכנות ריגול האותות של המדינה. מינויה מגיע על רקע עלייה מדאיגה באוסטרליה מהתקפות סייבר

 

רייצ'ל נובל. צילום: מתוך טוויטר

ראש ממשלת אוסטרליה, סקוט מוריסון, מינה ביום שישי האחרון אישה ראשונה שתנהל את סוכנות הריגול האוסטרלית ASD. רייצ'ל נובל תהפוך למנהלת הבאה של שירות ביון האותות האוסטרלי, שמיירט תקשורת אלקטרונית ממדינות זרות. 

נובל, שתתחיל בתפקידה החדש בפברואר 2020, תוביל את ה-ASD בתקופה שבה אוסטרליה מודאגת יותר ויותר מפגיעות סייבר. בחודש מרץ, ה-ASD סיכמה כי משרד הביטחון הסיני היה אחראי להתקפת סייבר על הפרלמנט שלה ושלוש מפלגות פוליטיות מרכזיות, כך דיווח רויטרס. שני גורמים אוסטרלים אמרו כי המדינה החליטה לא לפרסם את ממצאי הדו"ח בפומבי מחשש לסכן את קשריה המסחריים עם סין. סין מצידה מכחישה שהיא הייתה אחראית לפריצה.

נזכיר כי אוסטרליה היא חלק מהברית המודיעינית "חמש העיניים", ולכן זוכה לנגישות למידע שאוספות ארה"ב, קנדה, בריטניה וניו זילנד. אוסטרליה גם מארחת בסיס מודיעין אותות אמריקני מפורסם תחת השם Pine Gap.

אולי יעניין אותך גם

צילום: משטרת ישראל

דעה | משרד העבודה מסכן את ביטחון המדינה - אינו מסדיר מרשם בעלי מקצוע בתחום זיקוקי דינור 

המהומות שפרצו בישראל במקביל למבצע ״שומר החומות״ כללו שימוש בזיקוקי דינור כנשק המופנה לעבר אזרחים וכוחות הביטחון. ועדיין, משרד העבודה נמנע מהסדרת התחום