מערכת ראייה מרחוק תותקן במטוסי התדלוק KC-46A PEGASUS

ארה"ב, שאישרה בשבוע שעבר לישראל רכש 8 מטוסים מסוג זה, תתקין בדגם החדש של בואינג מערכת שתסייע למפעילים להתחבר בדיוק רב למטוס המתודלק

מטוסי התדלוק החדשים. צילום: באדיבות בואינג

חיל האוויר של ארה"ב וחברת בואינג מתקינות מערכת ראייה מרחוק (RVS) למטוסי התדלוק החדשים KC-46A, שתסייע למפעיל לחבר את מנור התדלוק (BOOM) למטוס המתודלק בעת טיסה.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

כזכור, משרד החוץ של ארה"ב אישר בשבוע שעבר מכירת שמונה מטוסי תדלוק KC-46 לחיל האוויר הישראלי והם צפויים להחליף מטוסי תדלוק ישנים.

השרה הממונה על חיל האוויר, ברברה ברט, דיווחה על המערכת החדשה בדיון בוועדת הכוחות המזויינים בסנט, ואילו דוברת חיל האוויר, קולונל תרזה סליבן מסרה שמערכת הראייה מרחוק תיכנס השנה לשלב של ניסויים. פרטים נוספים על המערכת לא נמסרו, אולם אתר JANES  דיווח כי מדובר במערך מורכב של מצלמות, מחשבים ושלושה צגי וידאו תלת-ממדיים שיסייעו למפעיל התדלוק האווירי להתחבר בדיוק רב למטוס המתודלק.

אולי יעניין אותך גם

צילום אילוסטרציה: Bigstock

רח"ל ומקבילתה האמריקנית מקימות מנגנון משותף למאבק בקורונה

רשות החירום הלאומית ו-FEMA ערכו אמש שיחה ראשונה משותפת, יחד עם נציגי משרדי הבריאות, המלל, המשרד האמריקני לביטחון המולדת והמרכז לבקרת מחלות (CDC). בין השאר, הוחלט על הקמת קבוצות עבודה משותפות ומנגנונים להחלפת ידע