שני שרי הגנה אמריקנים לשעבר קראו לקיים מו"מ עם איראן

שרי ההגנה לשעבר, ליאון פנטה וג'ים מטיס, הפצירו בנשיא טראמפ לשבת לשולחן המשא ומתן עם הממשל בטהרן. השניים הזהירו: "איראן היא סכנה פוטנציאלית למזרח התיכון ולעולם"

 

נשיא ארה"ב טראמפ עם שר ההגנה לשעבר ג'ים מטיס. צילום: AP

שני שרי הגנה לשעבר בממשל האמריקני קראו לנשיא טראמפ לנהל מו"מ עם איראן "מכיוון שהיא מהווה סכנה פוטנציאלית למזרח התיכון ולעולם כולו". "השורה התחתונה היא שהם באמת מסוכנים", אומר שר ההגנה לשעבר ליאון פנטה בפורום להגנה לאומית ע"ש רייגן, "עלינו לנסות להחזירם לשולחן הדיונים  ומה שאנו עושים עתה איננו יעיל".

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

שר ההגנה לשעבר ג'ים מטיס הזהיר באותו פורום מפני הסכנה הנשקפת מאיראן גרעינית לביטחון הלאומי של ארה"ב. "צריך לגייס בעלות ברית ושותפות כדי לרסן את הלוחמנות של איראן", אמר מטיס. שני השרים לשעבר מתחו ביקורת על תגובת הממשל להפלת המל"ט האמריקני על ידי איראן, והדגישו שהם היו ממליצים על תגובה חריפה הרבה יותר.

"אם הם (האיראנים) לא יבינו ולא יפנימו שאנו מוכנים לממש את עוצמתנו הצבאית, יהיה לנו קשה מאוד לשכנע את איראן לנהוג על פי אמות המידה בינלאומיות המקובלות", אמר מאטיס. פנטה הזכיר אפשרות של מענה נמרץ לתוקפות איראנית באמצעות מבצעי סייבר.

הכתבות הכי נקראות באתר:

"משחקי הכס": כך נערך צה"ל ללחימה בזירה חדשה

מערכת הביטחון ביצעה ניסוי במערכת רקטית

עקב פיצוץ בנשק: הופסקו אימונים ברובי תבור

עסקת ענק כחול-לבן: מערכות מכ"מ נמכרו לחו"ל

דיווח: איראן העבירה טילים בליסטיים לעיראק

אולי יעניין אותך גם

יורש העצר הסעודי בן סלמאן

אמנסטי נגד משהב"ט: קיים רישיון ייצוא לסעודיה?

ארגון זכויות האדם עתר לבית המשפט בבקשה לבטל את רישיון הייצוא של NSO למדינה מסוימת, שזהותה לא ידועה. עם זאת, על פי הערכות מדובר בסעודיה. NSO הגיבה לעתירה: "דוגמה מובהקת לשימוש לרעה בהליכי משפט"