דיווח: הביון הרוסי מואשם בחיסול שבוצע בברלין

הרשויות בגרמניה מאשימות את רוסיה בהזמנה של חיסול מבקש מקלט, שנרצח בפארק עירוני בבירה ברלין

 

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין וקנצלרית גרמניה אנגלה מרקל. צילום (ארכיון): AP

אחרי סאגת ניסיון החיסול בבריטניה, הביון הרוסי חוזר לכותרות. הפעם בברלין. לפי פרסום של DW, הרשויות בגרמניה טוענות כי ישנן עדויות שמצביעות על כך שרוסיה או צ'צ'ניה הורו על רצח אזרח גיאורגי בברלין. שני דיפלומטים רוסים גורשו, כאשר ממשלת גרמניה דנה בצעדים נוספים.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

התובעים הפדרליים הגרמניים הודיעו אתמול כי הם יהיו אחראים על חקירת רצח של מבקש מקלט גיאורגי בברלין. היועץ המשפטי לממשלה אמר כי העדויות מצביעות על מעורבותה של רוסיה. גירוש הדיפלומטים נובע, ככל הנראה, מלחץ על ממשלתה של קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, לשלוח איתות חזק למוסקבה.

הכתבות הכי נקראות באתר:

על גורדי שחקים בניו יורק: התוכנית למלחמה אורבנית

לראשונה: צו מנהלי בינ"ל נגד פעיל טרור בחו"ל

גוף ביון ישראלי בוחן שיטה ליישום מעקב ברשת מוצפנת

מסווג ביותר: משרד הבריאות מקים מאגר מידע גנטי

דיווח: רוסיה, סין ואיראן יערכו "משחק מלחמה" ימי

בסוף אוגוסט נורה זליכאן חנגושווילי, בן 40, למוות בסגנון "הוצאה להורג" בפארק בברלין. החשוד, אזרח רוסי בן 49, ביצע את הירי בעודו רוכב על אופניים באור יום - כשהוא יורה בקורבן בראשו ובחזהו, אמרו התובעים. מההתחלה, הרצח העלה חששות כי סוכנות הביון הרוסית עשויה להיות מעורבת. מוסקבה הכחישה כל מעורבות בתיק.

הנרצח היה מבקש מקלט ממוצא צ'צ'ני מגיאורגיה, שלחם נגד הרוסים כבדלן במלחמת צ'צ'ניה. הוא נודע גם בזהות השנייה "טורניקיי ק.". לאחר המלחמה, לפי הדיווחים, הוא עבד באוקראינה ובגיאורגיה נגד האינטרסים הרוסים.

אולי יעניין אותך גם

מימין לשמאל : מישל סיבוני, יואב מנור,טקאיומי סומי, ניב רז, יאיר המבורגר, קנדל ג'ונס, טל חן, אייל אפרת. קרדיט צילום: תומר פולטין

חברת הביטוח היפנית Tokio Marine מקדמת חברות הזנק ישראליות

האירוע הבינלאומי Insuring the future הינו מיזם ראשון כחלק משיתוף הפעולה בין החטיבה הטכנולוגית בקבוצת הראל ביטוח ופיננסים ו-Tokio Marine, במטרה לאתר חברות ישראליות