חברת Cervello הישראלית תספק הגנת סייבר לקו הסגול של הרכבת הקלה בתל אביב

הפלטפורמה של חברת סרבלו אוספת ומנתחת באופן קבוע את כל הנתונים בסביבה התפעולית של הרכבת

 חברת Cervello הישראלית תספק הגנת סייבר לקו הסגול של הרכבת הקלה בתל אביב

Picture: Jeremy Dell'OMO, Carolina Fernández Lozano, Rodrigo Ramirez, Roie Onn | Credit: Cervello

תאגיד הרכבות הספרדי הבינ״ל CAF, המפעיל את קווי רכבת הקלה האדום והירוק בירושלים, בחר בחברת סרבלו (Cervello) - חברה ישראלית בתחום הסייבר לרכבות, בשיתוף פעולה עם בינת פרויקטים משולבים לספק הגנת סייבר לתשתיות של הקו הסגול של הרכבת הקלה בתל אביב.

פרויקט הקו הסגול אשר נבנה בימים אלו מוקם בשיתוף חברת שפיר הישראלית ותאגיד הרכבות הספרדי CAF אל מול חברת נת"ע. העסקה היא למספר שנים ומהווה צעד נוסף בקידום פרויקט הקו הסגול של הרכבת הקלה אשר עתיד לחבר בין העיר תל אביב, דרך בקעת אונו ועד העיר יהוד במסלול אשר יכלול 43 תחנות ובאורך של 27 ק"מ.

בסיומו של תהליך ארוך, בחר התאגיד CAF בחברת סרבלו לספק פתרון סייבר להגנה על נסיעת הרכבת במסלול הקו הסגול עם צפי לכ-256,000 נוסעים ביום. במהלך תכנון הפרויקט ועד השלמתו, סרבלו תספק לצוותי הפרויקט את כל המידע הדרוש להם להתמודדות עם איומי סייבר.

הפלטפורמה של חברת סרבלו אוספת ומנתחת באופן קבוע את כל הנתונים בסביבה התפעולית של הרכבת ומספקת תובנות שניתן להשתמש בהן כדי למנוע מאיומי סייבר לפגוע בפעילות הקו תוך שמירה על רצף תפעולי. כסטארט-אפ ישראלי המתמחה באבטחת סייבר ברכבות, ההתמחות הייחודית של סרבלו בתחום מאפשרת ללקוחותיה ניהול סיכונים ומניעתם בזמן אמת.

השותפות האסטרטגית בין CAF הספרדית לסרבלו תוביל לחיזוק הגנת בניית הקו תוך שמירה על הפעילויות והתשתיות הקריטיות של מערכות הרכבת הקלה. ביחד עם חברת נת"ע, החברות יבטיחו את שלמות הפרויקט ומניעת עיכובו כתוצאה ממתקפות סייבר. הפלטפורמה של סרבלו תשולב במרכז הפעלה לאבטחת סייבר של הרכבת הקלה בתל אביב.

"מטרת העל שלנו היא להבטיח את ביטחונם של הנוסעים בכל שלב ושלב של הפרויקט", אמר רודריגו רמירז, מנהל פרויקטים בחברת CAF, "הפלטפורמה שפיתחה סרבלו עומדת בסטנדרטים המחמירים ביותר בתחום אבטחת הסייבר ומעניקה לנו את היכולת לעמוד במחויבותנו לבטיחות ואבטחת תשתיות הרכבת הקלה בישראל.״

רועי און, מייסד שותף ומנכ"ל חברת סרבלו, הוסיף: "אנו נרגשים להוביל את המאמץ החשוב הזה בתחום אבטחת הסייבר של רכבות דווקא כאן בבית בישראל. אנו שמחים לשתף פעולה עם השחקנים המובילים ביותר בתחום ולקיים הלכה למעשה את מחויבותנו לבטיחותה ולהשלמת בנייתה של הרכבת הקלה בתל אביב."

אולי יעניין אותך גם