קוריאה הצפונית מציעה עזרה צבאית לרוסיה

פיונגיאנג הודיעה כי היא נכונה לשלוח עד 100,000 חיילים מצבאה להלחם לצד הצבא הרוסי באוקראינה | החיילים הצפון קוריאנים, מתנדבים כולם, צפויים להגיע יחד עם נשקם, חימושם, מערכות ארטילריה ומשגרי רקטות

http://www.rodong.rep.kp/en/index.php?strPageID=SF01_02_02&newsID=2022-07-29-0011_photo

צפון קוריאה הודיעה כי היא צפויה לשלוח עד 100,000 חיילים מצבאה להלחם לצד הצבא הרוסי באוקראינה. אלה יצטרפו לכוחות מחיזבאללה, סוריה, צ'צ'ניה ואולי גם אחרים, הנלחמים באוקראינה לצידו של הצבא הרוסי. 

קציני צבא בדימוס ברוסיה התראיינו כבר לאמצעי תקשורת ואמרו, כי על רוסיה לא לחוש בושה בקבלת הסיוע. 

צפון קוריאה הכריזה כבר בערוצים דיפלומטיים כי היא רואה בחבלי הדונסק והלוהנסק כחבלי ארץ עצמאיים, ה- Donetsk People’s Republic וה- Luhansk People’s Republic. 

החיילים הצפון קוריאנים, מתנדבים כולם, צפויים להגיע יחד עם נשקם, חימושם, מערכות ארטילריה ומשגרי רקטות, וליישם את ניסיונם בלוחמה נגד ביצורים. כך על פי משרד החוץ הצפון קוריאני. 

בתמורה לסיוע בחיילים וציודם צפויה צפון קוריאה לקבל תבואה וגז, לסיוע לכלכלה הגוועת במדינה ובנוסף, צפוי פוטין להסיר את השתתפותו בסנקציות העולמיות המוטלות על צפון קוריאה. 

הסיוע הצפון קוריאני אם אכן יתממש צפוי לסייע לצבאו של פוטין להטות את כף המערכה. פוטין מגייס עזרה מכל עבר, כולל אסירים בעלי עבר פלילי "קל" אשר שוחררו מבתי הכלא במדינה והצטרפו לכוחות הלוחמים, יחד עם ותיקי קרבות בני חמישים ושישים, שהצטרפו גם הם לכוחות הצבא האדום. 

ההתגייסות הצפון קוריאנית מגיעה על רקע קריאות הולכות וגוברות ברוסיה להסלים את המערכה ולהפציץ את קייב בטילים ובפצצות על מנת להגיע להכרעה מהירה ולהחזרתה של אוקראינה לחיקה של אמא רוסיה, במלחמה הנמשכת כמעט חצי שנה. 
 

img
פרשנות | כוח צבאי משמעותי של נאט״ו יכול להקטין הסתברות למלחמה גרעינית באירופה
דעה | אופציה צבאית ישראלית תוכל לרסן את איראן 
קבוצת SQLink רוכשת את ZIGIT הישראלית
קבוצת SQLink רוכשת את ZIGIT הישראלית