איראן מאיימת: "נשקול מחדש את שיתוף הפעולה עם סבא"א"

בכיר איראני איים כי אם אירופה תמשיך בצעדים נגדה במסגרת הסכם הגרעין, היא תבחן מחדש את שיתוף הפעולה עם פקחי הסוכנות לאנרגיה אטומית

 

יו"ר סבא"א רפאל גרוסי. צילום: AP

אחרי שכמה ממעצמות אירופה הודיעו על צעדים חריגים נגד איראן במסגרת הסכם הגרעין, טהרן ממשיכה לאיים בתגובות משלה למהלכים. "איראן תבחן את שיתוף הפעולה שלה עם סוכנות האו"ם לאנרגיה אטומית על כל צעד 'לא צודק'", כך אמר יו"ר הפרלמנט האיראני, עלי לריג'אני.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

דבריו של הבכיר האיראני מגיעים לאחר שמעצמות האיחוד האירופי הפעילו בשבוע שעבר את "מנגנון הסכסוך" במסגרת הסכם הגרעין מ-2015. זאת, בתגובה להחלטה של טהרן להסיר את כל התחייבויותיה במסגרת ההסכם.  

"אנו מצהירים באופן פומבי כי במידה והמעצמות האירופיות, מכל סיבה שהיא, יאמצו גישה בלתי הוגנת בשימוש במנגנון המחלוקת, נשקול מחדש ברצינות את שיתוף הפעולה שלנו עם הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית".

נשיא איראן, חסן רוחאני, הזהיר בשבוע שעבר כי חיילים של מדינות אירופה שנמצאים במזרח התיכון עלולים להיות בסכנה. "היום החייל האמריקני נמצא בסכנה, מחר החייל האירופי יכול להיות בסכנה", אמר רוחאני בנאום טליוויזיוני באיראן.

בריטניה, צרפת וגרמניה, החתומות בהסכם הגרעין עם איראן, הודיעו כי הפעילו את "מנגנון המחלוקת". המנגנון שהפעילו האירופאים נועד לכפות על איראן שיחות בנושא. על פי אותו מנגנון, שמהווה סעיף בהסכם הגרעין, עם הפעלתו נפתח מעין "שעון חול", בסיומו, ניתן יהיה להשיב את הסנקציות של אירופה נגד איראן.

הכתבות הכי נקראות:

שיעור בהתמודדות עם האויב: הצצה לטייסת 115

"יכולת אסטרטגית": טייסת "אדיר" חדשה נחנכה

מבלי מענה מבצעי: טרור הבלונים חזר לעוטף עזה

החשש: פגיעה במלחמה נגד התעצמות דאעש

בין ישראל לקרטל: אתגרי מדינות אמריקה הלטינית

אולי יעניין אותך גם