חוששת מאיראן: איחוד האמירויות מאיצה הצטיידות במכ"ם

המדינה קידמה רכישה של מכ"ם מערך מופע מלוקהיד מרטין עבור סוללות הפטריוט שלה. היקף העסקה מוערך בכ-114 מיליון דולרים

 

מערכת טילי פטריוט. צילום (ארכיון): AP

איחוד האמירויות מאיצה רכש מכ"ם מערך מופע למעקב מארה"ב עבור סוללות הפטריוט שלה. החוזה כולל ציוד תמיכה קרקעי וחלקי חילוף. היקף העסקה מול לוקהיד מרטין מוערך בכ-114 מיליוני דולרים.  

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

נזכיר כי במאי 2019 רכשה איחוד האמירויות הערביות 452 מיירטי PAC-3 בהיקף 2.728 מיליארד דולר. עסקה זו מצטרפת לעסקה קודמת מ-2017 לרכש 60 מיירטים כאלה ו-100 מיירטי GEM-T בעלות של כשני מיליארדי דולרים. על פי אתר Missiledefenseadvocacy, לאיחוד האמירויות יש כתשעה משגרי פטריוט.

בנוסף, רכשה המדינה תשעה משגרי THAAD ו-48 מיירטים בשנת 2012. "איחוד האמירויות מחזיקה בנכסי ההגנה מפני טילים המתקדמים ביותר באזור המפרץ, והיא המדינה היחידה מחוץ לארצות הברית שפרסה סוללת THAAD, ומדינת ה-GCC הראשונה שפרסה את ה-PAC-3 Patriot", נכתב בפרסום.

"אבו דאבי פורסת כיום טילי GEM-T ו-PAC-3 של הפטריוט לצורך הגנה נקודתית ו-THAAD לצורך מענה לטווח מורחב. איחוד האמירויות מחזיקה במספר לא ידוע של MIM 23-Hawks המסוגלים להגן מפני איומים מוטסים בגובה נמוך ובינוני כמו מטוסים וטילים. איחוד האמירויות קנתה גם שני מכ"מי AN / TPY-2 כדי לספק מודעות מצבית. ארצות הברית גם מציבה שתיים מסוללות PAC-3 פטריוט משלה באיחוד האמירויות כדי לספק הגנה נוספת", נכתב עוד בפרסום.  

הכתבות כי נקראות באתר:

כוח חדש בצה"ל: היחידה הרב-ממדית

המלחמה הכלכלית בטרור: אין אכיפה לצווי התפיסה

חרף בעיות התקציב: הסכם רכש תחמושת לצה"ל

דיווח: ה-CIA פיתח מערכת להגבלת שימוש בנשק אמריקני

תעלומה בארה"ב: ה-FAA חוקרת תנועת כטב"מים לא מזוהים