ירי רקטה בוצע לדרום, צה"ל תקף ברצועת עזה

רקטה שוגרה במהלך הלילה לעבר העיר שדרות ויורטה על ידי מערכת כיפת ברזל. בתגובה תקפו מטוסי קרב של חיל האוויר תשתית טרור של חמאס בצפון רצועת עזה. צה"ל הודיע על צמצום מרחב הדיג ברצועת עזה לעשרה מיילים

ירי מרצועת עזה (ארכיון). צילום: AP

אזעקת צבע אדום נשמעה הלילה (ה') לקראת השעה 03:00 בשדרות. מצה"ל נמסר כי זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל, שיורט על ידי מערכת "כיפת ברזל".

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

בתגובה, תקפו מטוסי קרב של צה"ל אתר לייצור אמצעי לחימה של חמאס בצפון רצועת עזה. "ארגון הטרור חמאס אחראי על הנעשה ברצועת עזה וממנה והוא יישא בהשלכות לפעולות כנגד אזרחי ישראל", נמסר  דובר צה"ל. בתגובה לירי הרקטי, מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון, הודיע על צמצום מרחב הדיג ברצועת עזה לעשרה מיילים ימיים החל מהבוקר ועד להודעה חדשה.

ביום שלישי התרחשה תקרית חריגה בגבול רצועת עזה. תצפיות של צה"ל על גבול הרצועה זיהו מחבל חמוש שהתקרב לגדר המערכת בדרום רצועת עזה. כלי טיס של חיל האוויר הוזנק לאזור וביצע לעברו ירי. כתוצאה הירי הוא חוסל.

הכתבות הכי נקראות באתר:

בכיר בלוקהיד מרטין: "בישראל מתגבשת דרישה לטייסת 'אדיר' שלישית"

הוצאות להורג ועינויים: פרטים חדשים מההפגנות באיראן

הסכם ייצוא ביטחוני גדול נוסף עם חברה בנאט"ו

משחקי צוללות: צוותים זרים קיימו אימון עם חיל הים

לראשונה: אישה תעמוד בראש ארגון ביון אוסטרלי

אולי יעניין אותך גם

רא״ל (מיל׳) גדי איזנקוט. צילום מסך מתוך הכנס, אתר המכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS)

איזנקוט: משבר סביבתי עלול להוביל למלחמה, לישראל אין אסטרטגיה לטיפול בנושא

הרמטכ״ל לשעבר אמר את הדברים בכנס שקיים המכון למחקרי ביטחון לאומי בנושא ״סביבה, אקלים וביטחון לאומי״, שדן בסוגיות אלה כחוצות גבולות ובצורך להתמודדות משותפת של ישראל ושכנותיה – חרף העוינות ההדדית