עסקת ענק לרפאל: תספק אלפי טילי ספייק לגרמניה

החברה הודיעה כי חתמה לאחרונה על חוזה עם צבא גרמניה באמצעות חברת הבת שלה באירופה. במסגרת ההסכם הרב-שנתי, יסופק לצבא הגרמני משלוח ראשון של 1500 טילים ומאות משגרים

 

חייל גרמני משגר טיל ספייק. צילום: באדיבות רפאל

רפאל הודיעה היום (ב') כי חתמה לאחרונה על חוזה גדול לאספקת טילי ספייק לצבא גרמניה. העסקה בוצעה באמצעות חברת הבת של רפאל באירופה – Eurospike. בחברה מסבירים כי מדובר בהסכם מסגרת רב-שנתי לאספקת טילים ומשגרים ממשפחת הספייק.

כחלק מהסכם המסגרת, המשלוח הראשון יכלול 1,500 טילי ספייק, לצד מאות משגרי ICLU . "ההסכם הרב-שנתי יאפשר למשרד ההגנה הגרמני להמשיך לרכוש טילי ספייק בשנים הקרובות, כדי להשיג את מטרתו להגיע ליחס גבוה בין המשגרים לטילים. כיום, משתמש הצבא הגרמני במשגרים הניידים של רפאל, וכן במשגרים המותאמים לרכבים קלים של צבא היבשה הגרמני דוגמת רכב הפומה, ונוספים", הסבירו בחברה.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

משפחת טילי הספייק של רפאל הם בעלי טכנולוגיה מדויקת מותאמת למגוון רחב של פלטפורמות, משימות וזירות. משפחת הטילים כוללת טילים אלקטרו-אופטיים, עם יכולות שגר-ושכח, כמו גם יכולות למידה ועדכון, יכולות אשר מאפשרות תקיפה של מטרות מוסוות.

חיילים גרמנים משגרים טיל ספייק. צילום: באדיבות רפאל

הטילים נמכרו עד כה ב-33 מדינות ברחבי העולם. גרמניה נמנית לצד 19 מדינות האיחוד האירופי ומדינות ברית נאט"ו שמהוות חלק מלקוחות החברה.

על פי נתוני החברה, עד כה נמכרו יותר מ-30,000 טילים ממשפחת הספייק, ונעשה שימוש ביותר מ-5,500 טילים, הן כחלק מאימונים והן בשימוש מבצעי בשדה הקרב.

משה אלעזר, סמנכ״ל בכיר וראש חטיבת יבשה וים ברפאל: ״זהו חוזה משמעותי בעבור חברת Eurospike וכפועל יוצא, בעבור רפאל, כספקית מרכזית של טילי נ"ט מהדור ה-5. ללא ספק, מדובר בחוזה שיבסס את הצבא הגרמני כאחד מצבאות ה-ATGM החזקים ביותר באירופה. השיתופיות בין המדינות והצבאות המשתמשים במשפחת טילי הספייק, המאפשרת לנהל מלאי משותף, תמיכה הדדית, ויכולות ייצור מקומיות באירופה".

אולי יעניין אותך גם