ארדן מציע לנשיא ברזיל אימונים משותפים של הימ"מ עם יחידות ברזילאיות

לאור המבצעים האחרונים בהם הצליחו לוחמי הימ"מ להגיע למחבלים שביצעו את הפיגועים בשנה החולפת ולאור הצלחותיה בהתמודדות גם עם פשיעה חמורה ואלימות קשה, ביקש נשיא ברזיל ז'איר בולסונארו לבקר ביחידה במהלך ביקורו בישראל ולהתרשם משיטות הפעולה שלה.

יחד עם נשיא ברזיל הגיעו גם רמטכ"ל ברזיל ומפכ"ל משטרת ברזיל ושרי החוץ, האנרגיה, המדע והמודיעין של ברזיל ובנו של הנשיא - סנאטור פלביו בולסונרו. יחד עם השר גלעד ארדן השתתפו בביקור בימ"מ מ"מ המפכ"ל ניצב מוטי כהן, מנכ"ל המשרד לבטחון הפנים, מפקד מג"ב ניצב יעקב (קובי) שבתאי, מפקד הימ"מ ושגריר ישראל בברזיל.

לוחמי הימ"מ הציגו לנשיא ברזיל מגוון של יכולות מבצעיות להתמודדות עם תרחישים כגון: השתלטות על אוטובוס חטוף, שחרור בני ערובה ממבנה וגלישה ממסוקים. נשיא ברזיל התנסה בירי במטווח.

מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, אמר: "משטרת ישראל משקיעה משאבים רבים בחיזוק הקשרים והידוק שיתופי הפעולה עם משטרות וארגוני אכיפת חוק בכל רחבי העולם. הפשיעה של המאה ה-21 הפכה לגלובלית, חמורה ורשתית יותר והציבה בפני משטרות בכל העולם אתגרים מבצעיים, מודיעיניים וחקירתיים משמעותיים ולכן שיתופי הפעולה בין גורמי אכיפת החוק הפכו לגורם מכריע בלחימה בפשיעה החמורה ובטרור. הצבת נספח בטחון פנים מטעם ישראל בברזיל תתרום רבות להתמודדות ולמאבק המשותפים בפשיעה המאורגנת ובטרור".

השר לביטחון הפנים ארדן אמר בביקור: "אני גאה לארח אותך כבוד הנשיא, בימ"מ – היחידה הטובה מסוגה בעולם, שהוקמה כדי להתמודד עם פיגועי מיקוח ולחלץ בני ערובה ומבצעת כיום מאות מבצעים בכל שנה שבהם היא מסכלת מחבלים ונלחמת בפשיעה החמורה, בסוחרי סמים ונשק ועוד. כפי שראית בביקור, הימ"מ נותנת מענה גם לאתגרי פשיעה ואלימות הדומים לאתגרים עימם מתמודדת ברזיל. יש לנו פוטנציאל ענק לשיתוף פעולה מבצעי כי הבסיס להצלחה בכל מדינה הוא קודם כל הביטחון האישי והניסיון שלנו במלחמה בטרור משמש אותנו גם למלחמה בפשיעה החמורה. משטרת ישראל תשמח לשתף את ברזיל בכל הידע והיכולות המיוחדות שלנו כולל אימונים משותפים כאן ובברזיל של הימ״מ והמשטרה עם כוחות המשטרה שלכם״.

מפקד משמר הגבול, ניצב יעקב(קובי) שבתאי פנה לנשיא ברזיל ואמר: "בשם שוטרי משטרת ישראל ולוחמי משמר הגבול אני רוצה לברך על הביקור החשוב שלך כבוד הנשיא ביחידת הימ"מ שנושאת את דגל הלוחמה בטרור והמאבק בפשיעה החמורה במדינת ישראל. הצגנו בפניך את הפיתוחים החדשים בעולם בתחום הלוחמה, האמצעים והטכנולוגיה פורצת הדרך אך חשוב שתדע כבוד הנשיא שכל אלו מתגמדים אל מול האומץ והנחישות של הלוחמים שבשירותם תורמים למדינת ישראל את כל מה שיש להם, לעיתים, לצערנו, גם את חייהם והכל למען ביטחון אזרחי ישראל. ההשקעה הגדולה ביותר שלנו היא בלוחמים שמוכיחים פעם אחר פעם שגבורתם היא זו שמביאה להכרעה בשדה הקרב".

img
פרשנות | כוח צבאי משמעותי של נאט״ו יכול להקטין הסתברות למלחמה גרעינית באירופה
דעה | אופציה צבאית ישראלית תוכל לרסן את איראן 
קבוצת SQLink רוכשת את ZIGIT הישראלית
קבוצת SQLink רוכשת את ZIGIT הישראלית