הצבא האמריקאי הזמין 274 מערכות מעיל רוח בשנת 2018 עבור טנקי אברהמס

הצבא האמריקאי הזמין שדרוגי M1A2 SEPv3 לטנקי האברהמס המוצבים באירופה מול רוסיה. מדובר בגרסה הכוללת בין היתר גם את מערכת מעיל רוח של רפאל. עד היום הוזמנו מרפאל כ1500 מערכות מעיל רוח במצטבר

הצבא האמריקאי הזמין 274 מערכות מעיל רוח בשנת 2018 עבור טנקי אברהמס

קרדיט: רפאל

חברת רפאל וחברת ליאונרדו DRS שותפתה לנושא בארה"ב, מודיעות היום (ד'- 9/1/19) כי קיבלו הזמנה נוספת לאספקת מערכות "מעיל-רוח" לטנקי האברמס בצבא היבשה האמריקאי ובמארינס. השלב הראשוני יהיה בהיקף של 79.6 מיליון דולר, ובסך היקף כולל של מעל ל-200 מיליון דולר בתום ההצטיידות. מדובר בחוזה משלים, נוסף על החוזה בסך 193 מיליון דולר שנחתם ביוני האחרון להצטיידות של מספר חטיבות אברמס. לאור ההתבססות בשוק האמריקאי, כבר במהלך חודש פברואר 2019 הוזמנו שתי החברות על ידי צבא ארה"ב לסבב הדגמות וניסויים של מערכת "מעיל רוח קלה" גם לרכבי הסטרייקר של הצבא האמריקני.

פרסום של חברת General Dynamics Land Systems מגלה כי סך הכל הזמין הצבא האמריקאי 274 שדרוגי SEPv3 בשנת 2018 שהם יותר משלוש חטיבות שיריון אמריקאיות. 

כזכור, באוגוסט האחרון הובילו רפאל וליאונרדו DRS סדרת ניסויים מוצלחת של מערכת "מעיל-רוח קלה" על נגמ"ש בראדלי אמריקאי, שהתקיימה בשדה הניסויים הלאומי בשדמה בהשתתפות פעילה של בכירים אמריקאים. סדרת הניסויים הסתיימה בהצלחה יוצאת דופן של 95% יירוטים של טילים ורקטות מסוגים שונים בכ 300 תרחישים. הפעילות עם הצבא האמריקאי על נגמ"ש הסטרייקר היא פעילות המשך לפעילות בשדמה.

"חברת לאונרדו DRS גאה באמון שמביע הצבא האמריקני בהחלטתו לצייד חטיבות לוחמות אמריקאיות במערכת "מעיל רוח", כך אומר היום אהרון הנקינס, סגן נשיא ומנהל כללי של חטיבת מערכות קרקעיות ב- DRS LEONARDO. "אנו מחויבים באופן מלא לעמוד בדרישות הלקוחות שלנו ופועלים במקביל בכדי לספק מענה נוסף לצרכים המבצעיים של פלטפורמות לחימה קרקעיות נוספות בארה"ב".

"הזכייה הזו הינה הבעת אמון של הצבא האמריקאי במערכת ישראלית. יחד עם זאת, אנו ברפאל ממשיכים בפעילות, ובימים אלו אנו מתחילים בשיווקה של מערכת מעיל רוח קלה, אשר יודעת לספק את אותן יכולות ואותם הביצועים, בתוך "חבילה" קטנה בהרבה", כך אומר היום משה אלעזר, סמנכ"ל בכיר וראש חטיבת יבשה וים ברפאל. "אנו ממשיכים להעמיק את ההובלה  שלנו בעולם בכל הקשור להגנה אקטיבית ולעמדות נשק , תוך שאנו מתמחים בפיתוח סט יכולות המשלב מערכות הגנה אקטיבית ויכולות של עמדות נשק הנשלטות מרחוק, ובכך מביאים לשוק העולמי את הפתרון האינטגרטיבי , האמין והקל ביותר".

יודגש כי חברת רפאל מכרה עד היום כ-1,500 מערכות "מעיל-רוח", ומעל ל-1,000 עמדות נשק בקוטר בינוני.