אינטל משיקה את מעבדי הדור התשיעי עם הגנות חומרה לחלק מחולשות אבטחת המידע

אינטל השיקה השבוע את הדור התשיעי של מעבדי Intel Core לדסקטופ, ובראשם את Intel Core i9-9900K. לצידו הושקו שני מעבדים חדשים מהדור התשיעי: Intel Core i5-9600K  ו-Intel Core i7-9700K. את פיתוח המעבדים החדשים הובילו צוותים ממרכז הפיתוח של אינטל בחיפה. בנוסף אליהם אינטל הציגה גם את המעבדים החדשים מסדרת Intel Core X-series המיועדים בעיקר ליוצרי תוכן הזקוקים לעוצמת מחשוב גבוהה.

בעוד אינטל שמה דגש על ביצועי המעבדים החדשים, פרסום של anandtech הנחשב מקור טוב למתרחש באינטל,  חושף נתונים אודות הפתרונות שמספקים המעבדים לחולשות Spectre ו-Meltdown. ובכן, משפחת המעבדים החדשה (Coffee Lake Refresh) כוללת הגנות חומרה חדשות לשני סוגי חולשות - Meltdown V3 ו-Foreshadow. עבור שאר הסוגים ההגנות נשארות בעדכוני קושחה ועדכוני מערכת הפעלה.

המעבדים החדשים כוללים עד 8 ליבות, 16 נימים ואת יישום Intel Turbo Boost 2.0 המאפשר העלאת התדר עד 5.0 GHz. המשמעות היא שגיימרים יכולים לשחק במשחקים הפופולריים כיום וליהנות מ-11% יותר פריימים לשנייה (FPS) בהשוואה למעבד מהדור הקודם ועד 45% יותר FPS בהשוואה למחשב אישי בן שלוש שנים. המעבדים נבדקו על ידי חברת Principled Technologies, עומתו עם מעבדים אחרים והציגו ביצועים טובים בהרבה.

מעבדי הדור התשיעי מציעים ביצועים מתקדמים, כולל בסדרת "K" שמייצגת מעבדים שאינם נעולים (unblocked) בכל אחת מהרמות, לרבות עד 40 אפיקי PCIe 3.0 המאפשרים הרחבת מערכת לצורכי גיימינג ויצירת תוכן כמו למשל יכולת להקליט את המשחק ולשדר אותו במקביל – פעולה הדורשת עוצמת מחשוב גבוהה במיוחד.

כדי לממש את מלוא הפוטנציאל של המעבדים החדשים, אינטל משיקה גם את ערכת השבבים החדשה Z390. לוחות אם המבוססים על ערכת שבבים זאת יאפשרו העברת חשמל משופרת לטיוב הביצועים של מעבדי שמונה ליבות ואוברקלוקינג נוסף. הערכה כוללת USB 3.1 Gen 2 ו-Wireless-AC משולבים עם תמיכה במהירויות של Wi-Fi מהיר. המעבדים גם תואמים ללוחות אם עם ערכת שבבים Intel 300 ולזיכרון Intel Optane ובכך מגדילים את מגוון האפשרויות לצרכנים. .

Core-X: מעבד עוצמתי ליוצרים

בנוסף הציגה אינטל שבעה מעבדים חדשים בסדרה X (Intel Core X-series)לדסקטופ שיהיו זמינים ברבעון הרביעי השנה. הם מגיעים במספר משתנה של ליבות ויכולות קלט/פלט - עד 18 ליבות, 36 נימים , מטמון של 24.75 מגהבייט ו-68 אפיקי PCIe. המעבדים הללו מאפשרים ליוצרי תוכן להקליט, לקודד, לערוך, ולבצע רנדרינג וטרנסקודינג במהירות ובאופן סימולטני. הם בנויים על ארכיטקטורת Mesh המגדילה את הזיכרון ואת רוחב הפס של ה-I/O תוך הקטנת השיהוי – צורך קריטי בעומסי העבודה התובעניים של יוצרי תוכן ואנשי מקצוע מתחום העיצוב למשל. כמו כן פרסמה אינטל מידע עדכני אודות מעבד Xeon W-3175X, עם 28 ליבות שיושק בדצמבר ומיועד לשימוש בתחנות עבודה.

באירוע ההשקה בניו יורק התייחסה אינטל לנושא זמינות השבבים שעלה לאחרונה ומסרה: "הביקוש מצד הלקוחות ממשיך להשתפר במהלך השנה ומחזק את הצמיחה בכל המגזרים שבהם אינטל פועלת. כתוצאה מכך, העלינו את תחזית ההכנסות שלנו ב-4.5 מיליארד דולר בהשוואה לתחזית שמסרנו בינואר. אנו מייצרים כמויות מספקות כדי לעמוד בתחזית ההכנסות השנתית שעליה הכרזנו ופועלים יחד עם לקוחותינו ומפעלינו להגדלת הייצור".

אולי יעניין אותך גם