נציגי מגל מערכות ביקרו בהודו לקראת תחילתו של פרויקט גבול חכם במדינה

נציגים בכירים של חברת מגל מערכות ביקרו בהודו לקראת תחילתו של פרוייקט הודי ענקי להגנת גבולות המדינה עם פקיסטן ועם בנגלה דש.

צפוי כי בקרוב תפרסם ממשלת הודו מסמך המזמין חברות להציע טכנולוגיות לשלב ראשון, הגנה על שני קטעים בגדרות הגבול, שביחד ישתרעו על אלפי ק"מ. מגל מערכות יצרה שותפות עם חברה הודית, והיא עשויה להציע להודים מערכות ניהול מידע לשמירה על בטחון ואבטחת מכשול, מערכות אבטחה ממוחשבות לגילוי ניסיונות חדירה למטרות טרור, גניבות או חבלה, וגם מערכות לשמירה על ביטחון סייבר.

מגל פעילה בתחומי אבטחת גבולות  ב-70  ארצות, כולל ישראל. על פי ידיעות בתקשורת היא מבקשת גם ליטול חלק בבניה עתידית של הגדר/חומה שהבטיח הנשיא טראמפ להקים לאורך גבול ארה"ב-מקסיקו, אם אמנם הפרוייקט ייצא לפועל. יש להניח שחברות ישראליות  נוספות ישתתפו במכרזים לפרוייקט הגדול בהודו.   

אולי יעניין אותך גם

ראש סבא״א רפאל גרוסי, בפגישה עם שר החוץ האיראני זריף ובכירים נוספים, אתמול בטהרן. צילום: Majid Asgaripour/WANA (West Asia News Agency) via REUTERS

לא מתקפלת: איראן תגביל גישת פקחי האו״ם

חרף מאמציו שכללו ביקור מיוחד בטהרן, לא הצליח ראש הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית לגרום לאיראנים לסגת מהפעלת החוק החדש. עם זאת, הסכימו הצדדים על צעדי פשרה מסוימים לתקופה הקרובה