טורקיה: ארה"ב שוקלת את החזרתנו לתוכנית F-35

לאחר שהוצאה מהתוכנית בעקבות קניית מערכת ההגנה האווירית S-400 מרוסיה, אמר שר החוץ הטורקי כי מתקיימות פעולות להחזרתה של אנקרה לתוכנית מטוסי החמקן 

מטוס חמקן F-35 . צילום: AP

האם מתקיימים צעדים משמעותיים להחזרתה של טורקיה לתוכנית מטוסי F-35? שר החוץ הטורקי, מבלוט צ'בושולו, אמר היום (ו') כי ארה"ב שוקלת להחזיר את אנקרה לתוכנית. כך דווח באתר האינטרנט הטורקי ה"דיילי סבאח".

כזכור, ביולי הודיעה וושינגטון שהיא מוציאה את טורקיה מתוכנית F-35 לאחר שהאחרונה רכשה מערכות הגנה אווירית S-400 מתוצרת רוסיה. עוד לפני כן, הזמינה טורקיה 30 מטוסי F-35, כאשר היא התכוונה לקנות 116 מטוסי קרב חמקניים.

אתכם בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

האתר דיווח כי מוקדם יותר השבוע אמר הנשיא רג'יפ טאיפ ארדואן כי הציע באופן אישי למקבילו האמריקני, דונלד טראמפ, לרכוש טילי פטריוט אמריקאנים מלבד ה-S-400.

פוטין וארדואן. הסיבה להוצאתה של אנקרה מהתוכנית. צילום: AP

הסנאטור הרפובליקני האמריקני לינדסי גרהאם אמר בראשון כי לאחר שנפגש עם נשיא טורקיה ארדואן, ברצונו להחזיר את אנקרה לתכנית הייצור המשותפת למטוסי קרב F-35, ממנה גורשה, כך לפי פרסום של סוכנות הידיעות רויטרס.

"אנחנו מנסים להחזיר אותם לתוכנית F-35", אמר גרהאם, בן ברית קרוב של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, בניו יורק, כך על פי סרטון שפורסם בטוויטר ודיווחים בתקשורת הטורקית.

אולי יעניין אותך גם

עלי חמינאי. איראן מתבססת גם ברצועת עזה. צילום: רויטרס

ערוצי המימון של איראן לג'יהאד האסלאמי

גא"פ ממלא מקום חשוב באסטרטגיה האיראנית נגד ישראל. טהרן עושה שימוש מסווה בארגוני צדקה וגופים שונים, כדוגמת עסקי חלפנות, כדי להעביר כספים לעזה. ישראל צריכה למנוע גם התבססות איראנית ברצועה. פרשנות