צוות יוניפי"ל ביצע תחקיר בזירת פגיעת הנ"ט של חיזבאללה

לבקשת צה"ל, הגיעו צוותים טכניים לנקודת אחת הפגיעות של טילי הקורנט. הממצאים של הדו"ח יועברו למטה האו"ם בניו יורק

נציגי יוניפי"ל בתחקיר בנקודת פגיעת טיל הנ"ט של חיזבאללה. צילום: דובר צה"ל

נציגים של יוניפי"ל הגיעו השבוע לאחת הנקודות בהן פגעו טילי הנ"ט שירה חיזבאללה לעבר כוחות צה"ל, וביצעו במקום תחקיר. צוותים טכניים של הארגון הגיעו לנקודה לבקשת צה"ל, זאת לאחר שמפקד יוניפי"ל אמר מוקדם יותר השבוע כי הפעולה של חיזבאללה הפרה את החלטת מועצת הביטחון של האו"ם

התחקור בוצע באזור פגיעת טילי הנ״ט ששיגרה חוליה של ארגון הטרור חיזבאללה לעבר אמבולנס צבאי ואזור מיושב בשטח ישראל, אזור קיבוץ יראון. מצה"ל נמסר כי ממצאי הדו״ח יועברו למטה האו״ם בניו יורק.

הרמטכ"ל אביב כוכבי בפגישה עם מפקד יוניפי"ל השבוע. צילום: דובר צה"ל 

הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, העביר השבוע מסר למפקד יוניפי"ל, גנרל דל קול, לפיו ישראל לא תשלים עם המצב הקיים בלבנון, והניסיונות של חיזבאללה לקדם את פרויקט דיוק הטילים שלו חייב להיעצר. כזכור, פרטים אודות מתקנים של הפרויקט הועברו לידי ממשלת לבנון והאו"ם.

״צה״ל נמצא במוכנות למגוון תרחישים", אמר הרמטכ"ל כוכבי בפגישה עם דל קול והדגיש, "לא נקבל פגיעה באזרחינו או בחיילנו, ולא נקבל את פרויקט דיוק הטילים של חיזבאללה על אדמת לבנון. מדינת לבנון ויוניפי״ל צריכות להביא להפסקתו של פרויקט דיוק הטילים של איראן וחיזבאללה בלבנון וליישם באופן הדוק את החלטה 1701 של מועצת הביטחון. המצב היום הוא מצב שלא ניתן להשלים איתו".

 

אולי יעניין אותך גם

פיצוצים ברצועת עזה בעקבות ההתקפה של צה"ל. צילום: AP

צה"ל תקף שני פעילים של הג'יהאד האסלאמי

כלי טיס של חיל האוויר תקף את השניים בצפון רצועת עזה. הם ככל הנראה עמדו לשגר רקטות וסוכלו על ידי כוחות צה"ל. "התקיפה בוצעה על מנת להסיר איום מידי", נמסר מדובר צה"ל. הפלסטינים דיווחו כי אחד מהם נהרג