איראן: "פערי המו"מ על הסכם הגרעין הצטמצמו"

דובר מטעמו של הממשל בטהרן רמז על התקדמות במו"מ עם צרפת על הצלת הסכם הגרעין. זאת, לאחר שיחה שהתקיימה בין נשיא צרפת מקרון ונשיא איראן רוחאני

חסן רוחאני. בדרך לפריצה במו"מ עם אירופה? צילום (ארכיון): AP

רק בשבוע שעבר דווח על כך שצרפת מנסה בשבועות האחרונים לתווך בעסקה חדשה בין ארה"ב לאיראן, במטרה להציל את הסכם הגרעין עם המעצמות. הנשיא הצרפי עמנואל מקרון אף אמר כי בשלו תנאים לפגישה בין נשיא איראן רוחאני לבין נשיא ארה"ב טראמפ, אך פגישה שכזאת טרם התקיימה. איראן מבחינתה דחתה הצעה כזו לפגישה.

היום (ב') כבר התקבל איתות נוסף מטהרן כי המו"מ על הסכם הגרעין ממשיך, ונראה כי אף לכיוון חיוביים, מבחינת האירופאים לפחות, שמנסים לשמור על ההסכם מ-2015.  

"הפערים בין איראן וצרפת בקשר לעסקת הגרעין הצטמצמו, בעיקר לאחר שיחות טלפון בין הנשיא חסן רוחאני למקבילו הצרפתי עמנואל מקרון", אמר דובר ממשלת איראן, שצוטט על ידי סוכנות הידיעות רויטרס.

"למרבה המזל שתי המדינות התקרבו בנושאים רבים וכעת מתקיימים דיונים טכניים על דרכים לממש את התחייבויות האירופאים", אמר הדובר, עלי רביי, בהתבטאויות בטלוויזיה הממלכתית האיראנית, מבלי למסור פרטים נוספים.

 

אולי יעניין אותך גם

עשרות אלפי מפגינים בבירה בירות. צילום: AP

סתיו ערבי? ההפגנות במדינות ערב הגיעו ללבנון

לאחר שאזרחי מצרים ועיראק יצאו לרחובות כדי להפגין, כעת הגיע התור של אזרחי לבנון. עשרות אלפים ברחבי המדינה הפגינו בימים האחרונים בעקבות רפורמות כלכליות שממשלתו של חרירי מנסה להעביר, ביניהן גם מס על שימוש בוואטסאפ