עסקת ענק לראדא בארה״ב: עשרות מכ"מים נוספים יותקנו במערכת ההגנ"א האמריקאית M-SHORAD

חברת ליאונרדו תייצר ותספק 59 ערכות ציוד לחימה (MEP), שבהן מוקנים מכ"מים אלו. שווי העסקה הכולל 204 מיליון דולרים - מתוך זה ישנו נתח מסוים (לא ידוע) לראדא עבור המכ״ם

עסקת ענק לראדא בארה״ב: עשרות מכ"מים נוספים יותקנו במערכת ההגנ"א האמריקאית M-SHORAD

מקור: leonardodrs

חברת ליאונרדו (Leonardo DRS) האמריקאית הודיעה בשבוע שעבר כי חברת ג'נרל דיינמיקס העניקה לה חוזה בשווי של 204 מיליון דולרים לייצור ואספקה נוספת של ערכות ציוד לחימה (MEP) למערכות ההגנה האווירית לטווח–קצר M-SHORAD. ערכות ה-MEP כוללות את המכ"מ הרב-משימתי MHR מתוצרת חברת ראדה הישראלית.

בהתאם לחוזה, ליאונרדו אמורה לספק 59 ערכות MEP נוספות, בהמשך להזמנה הראשונית של 28 ערכות שיסופקו בתחילת שנת 2022. לדברי החברה, חוזי ייצור ואספקה אלו ניתנו בהמשך למאמץ יצור מהיר של אבות-טיפוס לאחר שלב ניסוי והצבת 4 מערכות כאלו בגרמניה.

מערכת ה-M-SHORAD כוללת, בנוסף למכ"מים של ראדה, גם צריח של חברת מוג (Moog) שניתן לשלב בו מגוון של כלי נשק קינטיים כדוגמת תותח 30 מ"מ XM914E1, מקלע קואקסיאלי 7.62 מ"מ M240, טילי סטינגר והלפייר וטכנולוגיות לוחמה נוספות.
 

אולי יעניין אותך גם

צילום סטילס: גלעד קוולרצ'יק

שר הביטחון: ״אפשר למנוע היום, מלחמה עתידית עם איראן״

"אחד מהלקחים של המלחמה באוקראינה הוא שנכון להפעיל את העוצמה הכלכלית, המדינית ואם נדרש גם כוח צבאי, מוקדם ככל האפשר, ואולי בדרך הזו למנוע מלחמות״, אמר שר הביטחון בני גנץ בכנס "מציאות עולמית חדשה" של המכון למדיניות ואסטרטגיה (IPS) באוניברסיטת רייכמן