התעשייה האווירית תייצר כנפי F16 עבור לוקהיד מרטין

קו ההרכבה שהוקם בתעשייה האווירית בשנות ה-80 נפתח מחדש. מקור של ישראל דיפנס: ״הידע והכלים קיימים כי כבר ייצרו פה אז זה חסכוני לכל הצדדים״

התעשייה האווירית תייצר כנפי F16 עבור לוקהיד מרטין

מטוס F-16 (קרדיט: לוקהיד מרטין)

התעשייה האווירית תשוב לייצר כנפיים למטוס ה-F-16 עבור חברת לוקהיד מרטין. קו ההרכבה שהוקם בשנות ה-80 נפתח מחדש לאחרונה, עקב העלייה בביקושים העולמיים למטוסי ה-F-16, בלוק 70/72. כנפי ה-F-16 יישלחו לקו ההרכבה הסופי בגרינוויל, דרום קרוליינה, ארה"ב.

מנכ"ל התעשייה האווירית, בועז לוי: "שיתוף הפעולה רב השנים של התעשייה האווירית עם  חברת לוקהיד מרטין מציין אבן דרך חשובה נוספת. הפתיחה המחודשת של קו כנפי ה-F-16 ממשיכה מסורת בת עשרות שנים של ייצור מכלולים עבור לקוחותיה של לוקהיד מרטין.

״קו הכנפיים מצטרף שנית למרכז המצוינות לייצור כנפי מטוסים בתעשייה האווירית, לצד כנפי מטוס ה-F-35 וכנפי מטוס ה-T-38 עבור הממשל האמריקני. התעשייה האווירית תמשיך להיות אחד הגופים המובילים בעולם בתחומי התעופה האזרחית והצבאית וכתובת ראשונה לחברות גלובליות רבות".

מנכ"ל לוקהיד מרטין ישראל, יהושע (שיקי) שני: "הפתיחה המחודשת של קו כנפי ה-F-16 בתעשייה האווירית היא אבן דרך חשובה בשיתוף הפעולה ארוך השנים של לוקהיד מרטין עם התעשייה הישראלית. כעת, התעשייה האווירית מייצרת מכלולי כנפיים למטוסי ה-F-35 וה-F-16: מטוסי הקרב המתקדמים אליהם עולה הדרישה וההזמנות מלקוחות רבים ברחבי העולם.

״לוקהיד מרטין פיתחה ושימרה קשרים ארוכי טווח עם התעשיות הביטחוניות הישראליות. החברה סיפקה עד כה עבודה ופרויקטים במיליארדי דולרים לתעשיות הביטחוניות הישראליות, בשל היכולות הגבוהות והטכנולוגיה פורצת הדרך בחברות אלה. אנו מחפשים באופן מתמשך הזדמנויות נוספות להרחיב את שיתוף הפעולה עם התעשייה הישראלית, בכל התכניות שלנו".

מדוע תעשייה אווירית? ובכן, על פי מקורות ישראל דיפנס, מדובר בידע וכלים קיימים כי כבר ייצרו פה אז זה חסכוני לכל הצדדים. איכות הייצור בישראל טובה ביחס לחלופות אחרות בעולם ותעשייה אווירית יכולה להקים קו כזה יחסית במהירות. 

אולי יעניין אותך גם

Kobi Gidon/GPO

שליח פוטין לסוריה: מוסקבה מתנגדת ל"צעדים כוחניים" כנגד פעילותה של ישראל

פוטין שלח את אלכסנדר לאברנטייב ליישר את אסד לפי קווי הקרמלין. בהקשר הישראלי, לאברנטייב הבהיר לאסד שלא יגיב על פעולות ישראליות ורוסיה תטפל בזה מול ירושלים. כמו גם, הוא הזהיר את האיראנים מתגובה נגד מטרות אמריקאיות בסוריה