סטארט-אפ הקריפטו הישראלי GK8 ישתתף בתכנית חדשה של מאסטרקארד

במסגרת התוכנית, GK8 וששת הסטארט-אפים הנוספים שנבחרו ייהנו מהתמיכה של מאסטרקארד להאיץ את הטכנולוגיה שפיתחו לשימוש בטוח ובמסחר במטבעות דיגיטליים

סטארט-אפ הקריפטו הישראלי GK8 ישתתף בתכנית חדשה של מאסטרקארד

BIGSTOCK/Copyright: Phongphan

GK8, סטארט-אפ אבטחת הסייבר הישראלי בתחום הקריפטו, שמאפשר לבצע עסקאות בצורה מאובטחת מבלי להיות מחובר באופן ישיר או עקיף לאינטרנט, נבחר ל-1 מ-7 הסטארט-אפים מתחומי הנכסים הדיגיטליים, הקריפטו והבלוקצ'יין, שיצטרפו לתוכנית ה-Start Path החדשה של מאסטרקארד, וייהנו מתמיכה שתאיץ את פיתוח הטכנולוגיה שלהם.

GK8, המסייעת לצרכנים להימנע בעת ביצוע עסקה מפני תקיפות סייבר פוטנציאליות, הוקמה בשנת 2018 על ידי ליאור לאמש ושחר שמאי, יוצאי חטיבת הסייבר במשרד ראש הממשלה. בין המשקיעים בחברה ניתן למצוא את מריוס נכט, זרוע ההשקעות של בנק דיסקונט, קרן ההשקעות IN Venture ועוד. בין לקוחותיה חברת eToro הישראלית.

התמיכה בסטארט-אפים הינה חלק מרכזי באסטרטגיה הגלובלית של מאסטרקארד. תוכנית ה-Start Path הוקמה בשנת 2014 כאמצעי המשמש את החברה ביצירת שיתוף פעולה ישיר עם סטארט-אפים מרחבי העולם המפתחים פתרונות חדשניים מתחומים שונים, הכוללים בין השאר, בינה מלאכותית, תשלומים דיגיטליים, בנקאות פתוחה ובלוקצ'יין וקריפטו. עד היום מספר חברות סטארט-אפ ישראליות כבר השתתפו בתוכנית.

למעלה מ-250 סטארט-אפים כבר השתתפו בתוכנית מאז יצאה לדרך, והם נעזרים בתוכנית כדי להתחבר לאקוסיסטם של מאסטרקארד, שכולל בנקים, סוחרים ושותפים דיגיטליים מכל רחבי העולם.

ליאור לאמש, מנכ"ל ומייסד שותף ב-GK8 "אנו מתרגשים וגאים להיות מבין חברות הבלוקצ'יין היחידות בעולם שנבחרו להצטרף לתכנית Start Path של מאסטרקארד, ושניתנה לנו ההזדמנות להפיץ את בשורת הקריפטו. תחום המטבעות הדיגיטליים צומח במהירות אדירה, ו-GK8 ממוקמת בחזית חדשנות זו. כעת, בתמיכת מאסטרקארד, בנקים ומוסדות פיננסים ברחבי העולם יוכלו לשלב בקלות ובמהירות שירותי מטבעות דיגיטליים ברמת אבטחה מקסימלית".

בהמשך להצלחת המסלול הגלובלי של Start path, נפתחה בישראל מעבדת חדשנות ייחודית על ידי מאסטרקארד אירופה וחברת Enel X; מעבדת הפינסק שהשיקה את פעילותה בתחילת השנה, מסייעת לסטארטאפים מתחומי הפינטק והסייבר לבחון ולפתח פתרונות באמצעות גישה לתשתיות טכנולוגיות מתקדמות, תמיכה עסקית שוטפת וגישה לשותפויות עסקיות. המעבדה הוקמה בשיתוף עם רשות החדשנות, משרד האוצר, ה-CERT הפיננסי ומערך הסייבר הלאומי, ומהווה ממשק ייחודי בין גופים ממשלתיים למסחריים באופן שמאפשר שיתוף מידע בעל ערך וסיוע בתהליכים וברגולציות.

ראג' דהמודרן, סמנכ"ל נכסים דיגיטליים ומוצרי בלוקצ'יין, ומנהל ושותפויות במסטרקארד: "כשחקנית טכנולוגיה מובילה, אנחנו מאמינים כי מסטרקארד יכולה למלא תפקיד מפתח בעיצוב עתיד הנכסים הדיגיטליים ובמתן אבטחה והגנה לצרכנים. אנו שמחים לתמוך ב- GK8 ובקהילת הפינטק, ומצפים להרחיב תוכניות ופלטפורמות של נכסים דיגיטליים בענף שמתחדש ומשתנה מידי יום. "

אולי יעניין אותך גם

ד״ר כפיר לוצאטו. צילום: מיכל לוצאטו, באדיבות קבוצת לוצאטו

״קניין רוחני בתחום הסייבר מהווה חזית מלחמתית לכל דבר״

בשיחה עם ישראל דיפנס מספק ד״ר כפיר לוצאטו, מבכירי עורכי הפטנטים בישראל, הצצה לעולם המרתק של פטנטים וקניין רוחני בכל הקשור לתעשייה הביטחונית ולתעשיית הסייבר במדינה: ״אם לא הגנו על הידע, איבדנו את המוצר״