יוניפר קייר גייסה 14.5 מיליון דולר לקידום בריאות והפגת בדידות בקרב אזרחים ותיקים

הפתרון של החברה מקדם הזדקנות מיטבית בקרב אזרחים ותיקים בארה"ב ובישראל, מעצים אותם, ומאפשר להם לחיות חיים פעילים, מחוברים ובריאים יותר בביתם

בצילום: מייסדי יוניפר קייר רמי קירשבלום (מימין), מאיר שריבר ואבי פרייס. קרדיט: יוניפר קייר

חברת הסטארטאפ Uniper Care השלימה סבב גיוס של 14.5 מיליון דולר בהובלת הקרנות אלף וזאב ונצ'רס של המשקיע אורן זאב, שהשקיע בחברה גם בסבב קודם לפני כשנה. בסך הכל גייסה יוניפר כ- 18 מיליון דולר תוך פחות משנה. בין המשקיעים הראשונים בחברה המאיץ Fusion LA שמלווה סטרטאפים ישראלים בחדירה לשוק האמריקאי.

יוניפר קייר פיתחה טכנולוגיה שהופכת כל מכשיר טלוויזיה, מחשב, טבלט וסלולרי לקהילה ולרשת חברתית אשר באמצעותם יכולים אזרחים ותיקים לפגוש, לראות ולדבר עם חברים חדשים, ללמוד דברים חדשים, להשתתף בצורה אינטראקטיבית במפגשי פנאי, בריאות והעשרה בשידור חי ולתקשר בשיחות וידאו עם בני משפחה וחברים בנוחות מהבית בסלון. הפתרון כולל בין היתר תוכניות ומשחקים אשר מסייעים בשמירה על תפקוד, ומניעת הידרדרות בריאותית.

המערכת של של יוניפר מסייעת לקופות החולים וספקי שירותי בריאות להעריך את המצב הבריאותי, הסיכונים וההרגלים של המשתמש, ובהנגשת שירותים מתקדמים מרחוק. מכלול הפתרונות מביא למתן שירות טוב יותר, תוך הפחתת עלות שירותי הבריאות והרווחה לאזרחים ותיקים ושיפור הנגישות אליהם, הטיפול בהם ואיכות חייהם.

המערכת של יוניפר קייר נמצא בשימוש יומיומי בביתם של אלפים רבים של אזרחים ותיקים בישראל וב-15 מדינות בארה"ב באמצעות שיתופי פעולה עם קופות חולים וחברות ביטוח, משרדי ממשלה, ספקי בריאות, בתי חולים, ארגונים יהודיים קהילתיים, עמותות וארגונים ממשלתיים בהם המשרד הפדרלי המטפל באנשי שירותי הביטחון שהשתחררו. בסבב הנוכחי השתתפו גם משקיעים בכירים מעולם הבריאות האמריקאי שיסייעו בהאצת הפריסה בארצות הברית וכמו כן תרחיב החברה את פעילותה בישראל ובמדינות נוספות.

יוניפר הוקמה ב-2016 על ידי רמי קירשבלום, מנכ”ל החברה, ומאיר שריבר, סמנכ”ל הטכנולוגיה. השניים נפגשו במסגרת ארוחה משפחתית כאשר השניים שוחחו על ההורים שלהם, כמה הם רוצים לעזור להם, וכמה היו שמחים אם היה פתרון שהיה יכול לסייע להם מרחוק, ולקשר אותם לעולם בצורה טובה יותר. אבי פרייס, סמנכ”ל התפעול, הצטרף לחברה במסגרת אקסלרטור שבו השתתפה. במסגרת התרחבות פעילות החברה בשוק האמריקני בליווי של Fusion LA, עבר אבי להתגורר בלוס אנג'לס כדי להוביל את הפעילות בארה"ב. יוניפר קייר מעסיקה כיום 80 עובדים בישראל ובארה"ב.

"אנו שמחים לחלוק את החזון של שיפור בריאותם וחייהם של בני הגיל השלישי ברחבי העולם יחד עם זאב ונצ'רס, קרן אלף ומאות גופים וארגונים שאנו עובדים  איתם בשיתוף פעולה," אומר רמי קירשבלום, מנכ"ל יוניפר קייר. "בארה"ב לבדה יש כיום 52 מיליון אמריקאים בגילאי 65 פלוס, כשמספר זה הולך וגדל ונוצר צורך נרחב בשימוש בכלים טכנולוגיים לטיפול בהם. בכוונתנו להשתלב בתוכניות של ממשל ביידן לעודד סיוע ותמיכה באוכלוסיה חשובה זו."

אולי יעניין אותך גם