ספק נגררי הטנקים של צה״ל נפל קורבן למתקפת כופר

חברת נאוויסטאר, יצרנית משאיות ורכבים צבאיים, הותקפה על יד האקרים בחודש מאי ומידע נגנב מהרשת שלה
 

יצרנית המשאיות והרכבים הצבאיים האמריקאית נאוויסטאר (Navistar) אישרה כי הייתה נתונה למתקפת סייבר בחודש מאי האחרון שהביאה לגניבת מידע. בהודעה השבוע (שני) מסרה החברה כי הבחינה באיום אבטחת סייבר פוטנציאלי משמעותי למידע הטכנולוגי שלה שהתרחש ב-21 למאי.

למרות שנאוויסטאר נקטה, על פי עדותה, באמצעים ההכרחיים בכדי להכיל ולהפחית את השפעת האירוע, וכן פתחה בחקירה בנושא, תוך שיתוף פעולה עם מומחי אבטחה וזיהוי פלילי ואף נקטה בצעדים לחיזוק אבטחת תשתית ה-IT שלה והגנה על הנתונים הכלולים בה, הרי ביום ה-31 למאי התקבלו עדויות לכך שנתונים מסוימים הוצאו מתוך הרשת שלה. החברה ממשיכה לחקור את היקף והשפעת האירוע ואף פנתה לגופי אכיפת חוק בנושא.

האתר Securityweek מדווח כי נאוויסטאר לא סיפקה נתונים טכניים על האירוע, אבל בהתחשב בכמות הגדלה-והולכת של מקרי כופרה שנתגלו בחודשים האחרונים בהם התוקפים גנבו מידע מהקורבנות בכדי לסחוט אותם כספית, אזי קיימת האפשרות כי גם במקרה זה מעורבת כופרה.
 

אולי יעניין אותך גם

צילום תמונות: אריאל חרמוני / משרד הביטחון
 

הוכרזו פרסי ישראל לשנת 2021

ארבעה פרויקטים מצטיינים של המוסד, צה"ל, שב"כ, משרד הביטחון והתעשיות הביטחוניות זכו בפרס. נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין יעניק אותם בסוף החודש