מונוגוטו סוגרת סבב גיוס סיד של 11 מיליון דולר

החברה פיתחה פלטפורמת קישוריות סלולרית מבוססת ענן לציודי IoT ורשתות LTE  ו-5G פרטיות. סבב הגיוס הובל על ידי Team8

צוות מונוגוטו. צילום: דורון לצטר

מונוגוטו, המפתחת רשת סלולר מאובטחת ומבוססת-ענן, סוגרת סבב גיוס של 11 מיליון דולר בהובלת Team8, בהשתתפות Telefonica Tech Ventures ו- Singtel Innov8, כמו גם Alter Venture Partners, Triventures ו- Planven Entrepreneur Ventures.

כספי הגיוס ישמשו את מונוגוטו להרחבת הנוכחות הגלובלית שלה ולהרחבת הפעילות לעמק הסיליקון שבארה"ב. כמו כן, בכוונת החברה לגייס כ-50 עובדים נוספים, מתוכם 25 למרכז המחקר והפיתוח של החברה בישראל, להמשיך לפתח ממשקי API נוספים (ממשקים המאפשרים למתכנתים גישה פשוטה לפונקציות השונות) ולהרחיב את סל מוצריה.

מונוגוטו מאפשרת קישוריות גלובלית בעבור מכשירי IoT ומכונה למכונה (M2M) באמצעות ממשקי API רבי עוצמה ובכך להרחיב את יישומי ה- IoT שלהם במהירות ובאופן מאובטח. באמצעות אותם הממשקים, הפלטפורמה של מונוגוטו יודעת לבקר, לאבטח ולנהל מידע בחיישנים והתקנים סלולריים הקיימים במגוון סגמנטים, כגון חקלאות, אנרגיה, רכב, תחבורה, בריאות, טכנולוגיות לבישות, נורות חכמות, ועוד. 

"מהפכות מחשוב ענן והתקשורת, של ענקיות כגון AWS ו- Twilio, הוכיחו כי באמצעות ממשקי API מתקדמים, ניתן לחדש מוצרים, לייעל פתרונות ולהציע מודלים עסקיים חדשים. מהפכה דומה מתרחשת גם בתחום הקישוריות הסלולרית", אמר איתמר קוניק, מייסד ומנכ"ל מונוגוטו.

"כדי לממש את היתרונות המלאים של המהפכה הזו ולהניע חדשנות של מוצרים ומודל עסקי חדש, ארגונים זקוקים להרבה יותר מקישוריות באיכות גבוהה - הם צריכים להיות מסוגלים לשלוט בכל היבט של קישוריות - בחיישנים המותאמים לסוללה, בשינוי איכות השירותים, בגישור על הפער בין רשתות סלולריות ציבוריות ופרטיות, בהטמעת אבטחת סייבר על גבי התשתית ועוד. יכולות אלו כבר מיושמות ע"י לקוחותינו, באמצעות ממשקי ה- API שלנו", הוסיף קוניק.

"חברות ומפתחים כמהים לחוויה מבוססת ענן המאפשרת לנצל את העוצמה של קישוריות סלולרית בכלל, ו-5G בפרט, באמצעות ממשקי API מאובטחים ונגישים בשירות עצמי", אומר לירן גרינברג, מייסד ומנהל-שותף של Team8. "מונוגוטו משלבת יכולות ניהול ופונקציונליות מתקדמים בעולם הקישוריות לצד יכולות אבטחת סייבר.

"מצד אחד, תעבורת התקשורת וממשקי התוכנה מאובטחים ע״י מונוגוטו עצמה ומצד שני לקוחות החברה יכולים לבחון את תעבורת הרשת באמצעות כלים שלהם ולמנף יכולות אבטחה של מכשירי הקצה, הכל באמצעות APIs מתקדמים וידידותיים למפתחים. אנחנו גאים להוביל את סבב הגיוס במונוגוטו, הענן הסלולרי המאובטח בעולם״; אמר.   

בנוסף ליכולותיה באספקת רשת סלולרית בטוחה ונגישה, מונוגוטו כעת מתכוונת להרחיב את יכולות הפלטפורמה לרשתות ה-5G. כספקית הענן הראשונה אי פעם עבור רשתות סלולריות ציבוריות ופרטיות, מונוגוטו ממוקמת באופן ייחודי כדי לסייע לארגונים ומפתחים ליצור, לפקח, לנהל ולתחזק מערכות מחוברות ליישומי 5G ו- CBRS, תוך אפשרות ארכיטקטורות מודרניות כמו Zero Trust ו- SASE עבור IoT סלולרי.