השב"כ הגרמני עצר שלושה תאי טרור של חיזבאללה שפעלו במדינה

השב"כ הגרמני האשים את פעילי הטרור בפעילות טרור בלתי חוקית תחת מסווה של פעילות הומניטרית ודתית

Source: Bundespolizei
 

לאחרונה, פשטו השב"כ והמשטרה הגרמניים על שבעה אתרים ברחבי גרמניה, בהם פעלו שלושה תאי טרור, המשוייכים לחיזבאללה. תאי הטרור של חיזבאללה שפעלו בהמבורג, הס, צפון ריין ובערים נוספות, עסקו בגיוס תרומות לפיתוח היכולות הצבאיות של חיזבאללה ותרומות למשפחות ההרוגים של הארגון. השב"כ הגרמני האשים את פעילי הטרור בפעילות טרור בלתי חוקית תחת מסווה של פעילות הומניטרית ודתית. 

דובר השר הגרמני לביטחון פנים ציין שגרמניה לא תתמוך בטרוריסטים, ואלו לא יוכלו לפעול באופן חופשי בגרמניה וללא תלות מהו מקור התמיכה והכספים שלהם. ב- 2020 הכריזה גרמניה על ארגון החיזבאללה כארגון טרור, ופעילותו בגרמניה נאסרה. 

שירותי המודיעין של גרמניה מעריכים כי חיזבאללה מפעיל למעלה מ- 1000 פעילי טרור על אדמת גרמניה, העוסקים בעיקר בגיוס כספים וברכש אמצעים דואליים, הנדרשים לבניין כוחו של ארגון הטרור הלבנוני. 

סביר יהיה להניח, כי שירותי המודיעין של גרמניה פועלים בשיתוף פעולה עם ארגוני המודיעין של ישראל וארצות הברית למיגור פעילותו של חיזבאללה וארגוני טרור בגרמניה, לרבות פעילות לסיכול כספי הטרור. 

 
 

אולי יעניין אותך גם

הטלפונים החדשים של זום. קרדיט צילום: באדיבות החברה

זום משיקה שירותי טלפוניה בישראל

שירות ה-Zoom Phone, שכבר מוצע בעשרות מדינות, מאפשר ללקוחות להשתמש באפליקציה אחת מאוחדת לצורך שיחות טלפון, פגישות וידיאו וצ׳אט