הרכש החדש של תעשייה אווירית: אלוף (מיל') מוני כץ ואל"מ (מיל') אמיר גבע

אלוף במיל' כץ, יוביל את בניית האסטרטגיה של התעשייה האווירית ואת הפעילות שלה למול מערכת הביטחון בישראל. אל"מ במיל' גבע ימונה לסמנכ"ל צפון אמריקה

הרכש החדש של תעשייה אווירית: אלוף (מיל') מוני כץ ואל"מ (מיל') אמיר גבע

מימין: אלוף (מיל') מוני כץ ואל"מ (מיל') אמיר גבע. קרדיט לצילום: התעשייה האווירית / פרטי

לאחר עשרה רבעונים רצופים של רווחיות שיא היסטורית ומהפך עסקי, החברה מחזקת ומרחיבה את יכולותיה העסקיות למול מערכות הביטחון הישראלית והאמריקנית. החברה תקים מחלקות ייעודיות לשווקים אלה ומצרפת להנהלת החברה את האלוף (מיל') מוני כץ בתפקיד סמנכ"ל אסטרטגיה וישראל ואל"מ (מיל') אמיר גבע בתפקיד סמנכ"ל לתיאום צפון אמריקה. 

אלוף במיל' כץ, יוביל את בניית האסטרטגיה של התעשייה האווירית ואת הפעילות שלה למול מערכת הביטחון בישראל. בחברה רואים קשר הדוק בין האסטרטגיה שלה לבין תכניות בנין הכח הרב שנתיות של מערכת הביטחון. כץ מצטרף לתעשייה האווירית לאחר שירות ארוך שנים בצה"ל בתפקידים מבצעיים מגוונים. הוא עסק גם בבניין הכח ובתפקידו האחרון שימש כמפקד פיקוד העומק במטה הכללי. 

אל"מ במיל' גבע, יוביל את פעילות החברה בצפון אמריקה. גבע יקדם את הפעילות השיווקית ושיתופי הפעולה עם חברות מקומיות באזור ויעסוק גם במימוש הסכם הסיוע בין ישראל לארה"ב. גבע מצטרף לתעשייה האווירית לאחר שירות ארוך שנים בצה"ל ובמשרד הביטחון, הן בתפקידים מבצעיים והן בתפקידים טכנולוגיים. בתפקידו האחרון שימש כנספח המחקר והפיתוח בוושינגטון הבירה. 

מנכ"ל התעשייה האווירית, בועז לוי: "אני מברך את מוני ואמיר על הצטרפותם להנהלת התעשייה האווירית. כחברה עסקית תחרותית עלינו לפעול כל העת לחיזוק היכולת העסקית של החברה למול אתגרי העתיד. שנת 2020 הייתה המשך למהפך העסקי של התעשייה האווירית שהציגה תוצאות שיא במכירותיה וברווחיה. הצטרפותם של מוני ואמיר, יחד עם יתר חברי הנהלת החברה, תאפשר להמשיך ולהוביל מגמה זו בשנים הקרובות.

״אמיר, מביא עימו ניסיון עשיר בפיתוח מערכות טכנולוגיות מתקדמות, והיכרות מעולה עם מערכת הביטחון האמריקנית. מוני, מביא עימו ניסיון בטחוני עשיר אותו צבר במערכת הביטחון הישראלית בשלל תפקידים בכירים מבצעיים ואסטרטגיים, והבנה עמוקה בצרכים המבצעיים של צה"ל. אני מאמין כי הצטרפותם להנהלת התעשייה האווירית תסייע למימוש האסטרטגיה העסקית והשיווקית של החברה על מנת שנעמוד ביעדי הצמיחה והרווחיות אותם הציב לנו הדירקטוריון לקראת השנים הקרובות".

אולי יעניין אותך גם

Photo: Rui Caria, David Guttenfelder, Diego Herrera, Slava Ratynski, Zohra Benserma.

דעה | הישגים חלקיים ודשדוש רוסי באוקראינה

חיל האוויר הרוסי התגלה בחולשתו. רוסיה אולי שאפה לכבוש את כל החוף של אוקראינה אבל זה לא עלה בידה. נכון, הצבא הרוסי נחל הישגים - אבל קיווה להרבה יותר. אוקראינה כרגע מחזיקה מעמד