צבא איטליה החל לקלוט אקדחי ברטה APX

לא ידועה כמות האקדחים שתסופק לצבא, אבל בתקשורת  מדובר על אספקה ראשונית של 20,000 אקדחים עם אפשרות לספק עוד עד 67,000 אקדחים נוספים

חברת ברטה האיטלקית החלה לאחרונה באספקת אקדחי APX בקליבר 9x19 מ"מ מתוצרתה לצבא האיטלקי, כך מדווח האתר הצבאי הגרמני Soldat & Technik. לא ידועה כמות האקדחים שתסופק לצבא, אבל בתקשורת  מדובר על אספקה ראשונית של 20,000 אקדחים עם אפשרות לספק עוד עד 67,000 אקדחים נוספים.

כאקדח שפותח במקורו כחלק מתוכנית האקדח המודולרי XM17 של צבא ארה"ב, אקדח ברטה APX הנו אקדח ירי-נוקר חצי אוטומטי עם משטחי אחיזה ופקדים עשויים מפולימר משני צדיו. בנוסף לחלק האחורי של ידית האחיזה שניתן להחלפה, לאקדח יש מסילת MIL-STD-1913 בחלק התחתון של מסגרתו.

האתר טוען כי נכון לעכשיו לא ברורה תצורת האקדח שתסופק לצבא האיטלקי. ברור הוא שלאקדחים שמסופקים כעת יש כוונת נקודה-אדומה וקנה שניתן להתקין עליו משתיק קול. לכן סביר ביותר שמדובר בגרסה מיוחדת המיועדת לאבטחת אנשי כוחות מיוחדים.

מדובר בהצלחה שיווקית-מסחרית שנייה של חברת ברטה בחודשים האחרונים עם אקדח זה. בחודש דצמבר 2020 דיווחנו באתר IsraelDefense  כי החברה זכתה במכרז של משרד המשפטים הברזילאי לספק 159,000 אקדחי APX ליחידות ביטחון פנים ברזילאיות.

 

אולי יעניין אותך גם

זיהום אוויר חמור בניו יורק בשבוע שעבר. מקור הזיהום: שריפות החורש בחוף המערבי. צילום: Anthony Behar/Sipa USA via REUTERS

הסטארט-אפ הסביבתי שרוצה שננשום אוויר נקי יותר

מעל אלפיים ישראלים מתים מדי שנה כתוצאה מזיהום אוויר. בשיחה עם ישראל דיפנס מספרת מדענית האטמוספירה של חברת בריזומטר על האתגרים המקומיים והגלובליים של התופעה, ומסבירה מדוע לפעמים עדיף להישאר על הספה בבית במקום לצאת לרוץ