אבו דאבי: נכנסה לשימוש ספריית תוכנה ראשונה של הצפנה פוסט קוונטית

הספרייה תקדם את יכולות ההצפנה והאבטחה של אמירות אבו דאבי ואיחוד האמירויות. פותח גם יישום חומרה תואם מבוסס FPGA

פייסל אל בנני, המזכיר הכללי של ATRC. צילום: AETOSWire
 

המכון לחדשנות טכנולוגית (TII), עמוד  המחקר השימושי של המועצה למחקר טכנולוגי מתקדם (ATRC) של אבו דאבי, הודיע היום שהמרכז לחקר קריפטוגרפיה שלו (CRC) השיק את ספריית התוכנה הראשונה של הצפנה פוסט קוונטית (PQC) באיחוד האמירויות.

הספרייה תקדם את יכולות ההצפנה והאבטחה של אמירות אבו דאבי ואיחוד האמירויות באופן כללי. חוקרים מהעולם ומהאמירויות במרכז לחקר קריפטוגרפיה, אחד משבעה מרכזי מחקר ייעודיים ראשונים של המכון לחדשנות טכנולוגית, פיתחו את ספריית ה-PQC, ספריית תוכנה שכתובה בשפת התכנות הרב תכליתית C שתומכת במגוון רחב של ארכיטקטורות מחשב ומערכות הפעלה. פותח גם יישום חומרה תואם מבוסס FPGA. הספרייה, שמיועדת להגן מפני התקפות של מחשבים קוונטיים, כבר שולבה בכמה מוצרים של תקשורת מאובטחת.

הספרייה היא אוסף של אלגוריתמים כדי להגן על נתונים ומידע סודיים. עם ההתפתחות של מחשבים קוונטיים, אלגוריתמי הצפנה קלאסיים (במיוחד אלגוריתמים של מפתח ציבורי / אסימטריים) כבר לא מספיקים כדי להבטיח אחסון נתונים מאובטח ותקשורת דיגיטלית מאובטחת. כדי לענות על הדרישה לרמה מתקדמת של אבטחה שאפילו מחשבים קוונטיים מתוחכמים לא יוכלו לסכן אותה, מדעני הצפנה עוסקים עכשיו בפיתוח אלגוריתמי PQC.

המרכז לחקר קריפטוגרפיה מעסיק ומשתף פעולה עם מדענים בתחומים רבים של הצפנה כגון הצפנה פוסט קוונטית, הצפנה מבוססת חומרה, הצפנה קלת משקל, ניתוח הצפנה, פרוטוקולי הצפנה וערכות הצפנה בענן, בין היתר. המרכז הוא גם בין הבינ"ל הבודדים שמפגיש מדעני הצפנה תיאורטיים ויישומיים בסביבה מוכוונת מחקר. מדעני ההצפנה משתפים פעולה בפרויקטי מחקר פורצי דרך שמובילים לתוצאות חדשניות.

בהתייחסו להודעה, פייסל אל בנני, המזכיר הכללי של המועצה למחקר טכנולוגי מתקדם (ATRC), אמר: "איחוד האמירויות היא עכשיו באותה ליגה של מדינות שיש להן יכולות אבטחת נתונים דיגיטליים מתקדמות. החוקרים שלנו עבדו קשה כדי להפוך את הפרויקט המהפכני הזה למציאות. כדי לענות על הרמה העולה של תחכום בעולם של אבטחת נתונים, מערכות ורשתות, אנחנו עוסקים כיום בעוד מיזמים רבים כאלה למען העתיד. החוקרים שלנו יוצרים את אבני הבניין של פתרונות הצפנה וניתוח הצפנה שמאפשרים סודיות, תקינות, אימות ואי-התכחשות של נתונים טובים יותר".

ד"ר נג'ווה ארג', חוקרת ראשית במרכז לחקר קריפטוגרפיה, אמרה: "היכולות של מחשבים קוונטיים הן איום פוטנציאלי על בטיחות נתונים. העובדה הזאת מדגישה את החשיבות של ההשקה של ספריית ההצפנה הפוסט קוונטית הראשונה של איחוד האמירויות כדי להגן מפני התקפות של מחשבים קוונטיים. המהדורה הראשונה של הספרייה כבר שולבה בכמה מוצרים של תקשורת מאובטחת עם פרוטוקולי הצפנה מתקדמים. ספריה כזאת משמשת כבסיס של כל יישום או מוצר אבטחה שבפיתוח כיום המשלב פונקציה של הצפנה עם מפתח ציבורי. נמשיך לפתח את ספרית ה-PQC על ידי הכללת עוד ערכות".

המכון לחדשנות טכנולוגית - Technology Innovation Institute הוא מרכז מחקר ופיתוח גלובלי חלוצי שמתמקד במחקר שימושי ויכולות טכנולוגיות של העידן החדש. למכון יש שבעה מרכזי מחקר ייעודיים ראשונים בקוונטום, רובוטיקה אוטונומית, קריפטוגרפיה, חומרים מתקדמים, אבטחה דיגיטלית, אנרגיה מכוונת ומערכות מאובטחות.

אולי יעניין אותך גם

בתמונה מימין לשמאל: בועז לוי, מנכ"ל התעשייה האווירית ומורדי בן עמי, מנכ"ל תומר במעמד חתימת ההסכם. קרדיט לצילום – מיכאל וינרסקי/התעשייה האווירית

התחרות בשוק המנועים הרקטיים הישראלי גדלה: תעשייה אווירית חותמת על שיתוף פעולה עם תומר

תעשייה אווירית מחממת מנועים מול רפאל - במסגרת ההסכם ירחיבו החברות את הסינרגיה הקיימת ביניהן בתחומי ההנעה הרקטית והטילאות