רפורמה גדולה בצבא בריטניה: קיצוצים, שדרוגים ושינויי מבנה

הכוח הצבאי יקטן בכמעט עשרת אלפים איש, ייסגרו מספר יחידות לוגיסטיקה ורפואה, ישודרגו מערכות רקטות, טילים מונחים וכטמ״מים

צילום: מתוך אתר האינטרנט של צבא בריטניה

קיצוצים ושדרוגים בצבא הבריטי: עד שנת 2025 יקטן הכוח הצבאי של הממלכה המאוחדת מ-82 אלף אנשי צבא ל-72,500 – כך הודיע שר ההגנה הבריטי בן וולאס, כחלק ממסמך "ביטחון, פיתוח ומדיניות החוץ של בריטניה". כמו כן, הצבא ישדרג את הכטמ"מים מדגם WATCHKEEPER, תוצרת Thalesואלביט מערכות.

במסמך שכותרתו "הגנה בעידן התחרותיות", ציין שר ההגנה כי יהיו שינויים גדולים במבנה הצבא הבריטי: גדוד חי"ר אחד יפורק, ארבעה נוספים יאוחדו ליחידת ריינג'ר מובחרת אחת, וכן ייסגרו כמה יחידות לוגיסטיקה, רפואה ואחזקת ציוד צבאי,. בתחום הרק"ם יקטן ל-148 מספר טנקי המערכה צ'לנג'ר 2 שתכננו לשדרג ולשפר לדגם צ'לנג'ר 3. לעומת זה יימשכו רכש נגמ"שי BOXER ורק"ם AJAX.

על פי ידיעה באתר Janes, במסמך שפורסם בלונדון הודיע שר ההגנה הבריטי כי ישודרגו וישופרו   מערכות רקטות, טילים מונחים EXACTOR  וכטמ"מים מדגם WATCHKEEPER. בעשור הבא ירכוש חיל התותחנים המלכותי תומ"ת הוביצר 155 מ"מ חדש ומערכות הגנה קרקעיות מתקדמות. כ-200 מיליון ליש"ט יושקעו ביכולות לוחמה אלקטרונית וסיגינט, מודיעין אותות.

אולי יעניין אותך גם

הקרב על נשיאות איראן: אחמדיניג׳אד מלכלך על המודיעין האיראני

מדוע אחמדיניג'אד מלכלך על המודיעין האיראני? ובכן, כי חסמו את דרכו להבחר פעם נוספת כנשיא איראן. ד״ר רז צימט, מומחה לפוליטיקה איראנית: ״אחמדיניג'אד פותח את הפה על המשטר מאז 2013. מהימנות דבריו מוטלת בספק״