על גבול רוסיה: תמרון צבאי ענק של ארה"ב ונאט"ו

לקראת התמרון הגיעה לאירופה דיוויזיה שלמה של צבא ארה"ב. פיקוד אפריקה ואירופה הודיע כי ייערכו תרגילים באזורי הבלקן והים השחור ויתורגלו מבצעים בדרכי הים המגשרות בין אירופה, אסיה ואפריקה

אחד התמרונים הצבאיים הגדולים ביותר, בהובלת צבאות ארה"ב ונאט"ו, נפתח השבוע ויימשך עד חודש יוני בהשתתפות 28 אלף אנשי צבא מ-27 מדינות. ARMY TIMES מוסר כי תמרון DEFENDE EUROPE 2021 יכלול מבצעים מגוונים ב-30 אתרי אימון ברחבי היבשת.

לקראת התמרון הגיעה לאירופה דיוויזיה שלמה של צבא ארה"ב. פיקוד אפריקה ואירופה הודיע כי ייערכו תרגילים באזורי הבלקן והים השחור ויתורגלו מבצעים בדרכי הים המגשרות בין אירופה, אסיה ואפריקה. מפקד הפיקוד גנרל כריסטופר קבולי אמר שהתמרון נערך תוך מגבלות קורונה, אך הוא חיוני "כי עמינו סומכים על צבאותינו שיגנו על אירופה". 

התמרון מתקיים בצורת מטרייה, שמתחתיה שורה של תמרונים באוויר, ביבשה ובים, בכמה נושאים כמו: מענה מהיר (מבצעים מוטסים באסטוניה, בולגריה ורומניה), מענה מיידי (תרגילים באש חיה ומבצעים לוגיסטיים) ותרגיל מפקדות, שליטה ובקרה (2,000 חיילים מ-14 ארצות). 
 

אולי יעניין אותך גם

יואב הר אבן, מנכ״ל רפאל ויו״ר אירונאוטיקס. צילום: רפאל 

דיווח: יועמ״ש הממשלה לא רוצה להתערב בפרשת אירונאוטיקס - חושש מתקרית מדינית 

״היועמ"ש חושש כי ניהול ההליך יגרום לפגיעה מדינית משמעותית למדינת ישראל במסגרת ניהול המשפט והבאת עדים מחו"ל כדי לבסס את טענת החברה לאכיפה בררנית״, כותבים בפרסום בגלובס