ארה"ב תרמה רובי קולט M4 לצבא צפון מקדוניה

התרומה הינה חלק מחבילה גדולה יותר שתושלם בשנת 2022 ושתגדיל את מספר רובי ה-M4 שיתרמו ליותר מ-2,000 במספר ואשר כוללת גם מקלעים ומשגרי רימונים
 

ארה"ב תרמה בתחילת החודש לצבא צפון מקדוניה 1,269 רובי קולט M4 בקליבר 5.56x45 מ"מ בשווי של 1.2 מיליון דולרים, כך מדווח האתר Janes.com. שרת ההגנה של צפון מקדוניה ראדמילה שקרינסקה הודיעה כי תרומה זו תסייע לצבא הצפון מקדוני לעבור לתחמושת נאט"ו הסטנדרטית בקליבר 5.56x45 מ"מ ורובה ה-M4, שכבר נמצא בשימוש היחידות המיוחדות של הצבא, יינתן גם ליחידות החי"ר של הצבא שבמסגרת נאט"ו.

היא הוסיפה כי התרומה הינה חלק מחבילה גדולה יותר שתושלם בשנת 2022 ושתגדיל את מספר רובי ה-M4 שיתרמו ליותר מ-2,000 במספר ואשר כוללת גם מקלעים ומשגרי רימונים. האתר מציין כי תרומה זו של רובי ה-M4 מגיעה יומיים לאחר ששקרינסקיה ועוזרת שר ההגנה האמריקאי לענייני ביטחון בינלאומיים מארה קארלין חתמו על מסמך הבנות חדש המחליף את זה שנחתם ב-1994.

המסמך החדש מחזק את השותפות האסטרטגית בין שתי האומות באמצעות אימונים ותרגילים משותפים, הגברת השת"פ בלחימה בטירור ופעילות הדדית משותפת משופרת באמצעות מודרניזציה  ומתן ציוד לצבא הצפון מקדוני, כמצוטט בהודעת משרד ההגנה הצפון מקדוני.

אולי יעניין אותך גם

ראש ממשלת איטליה, מריו דראגי. צילום: REUTERS/Remo Casilli/File Photo

איטליה מקימה סוכנות סייבר לאומית

״רמת המעורבות הרוסית ברשת הפכה למדאיגה ביותר״ אמר ראש הממשלה, מריו דראגי. שר החדשנות הזהיר כי 95% משרתי המנהל הציבורי אינם מאובטחים דיים