שת"פ סעודי-אמירתי לייצור רכבים צבאיים

החברה האמירתית נימר (Nimr) חתמה על הסכם לייצור של הרכב המוגן בהנעה ארבע-גלגלית מתוצרתה ה-JAIS במפעלי התעשייה הצבאית הסעודית (SAMI) בסעודיה
 

SAMI and Nimr have signed a teaming agreement to transfer armored vehicle production and technology to Saudi Arabia. (SAMI)

בפעם הראשונה ביחסים בין סעודיה ואיחוד האמירויות, 2 חברות משתי המדינות חתמו על שת"פ ליצור רכבים צבאיים. האתר Defensenews.com  מדווח כי במהלך תערוכת IDEX 2021 הנערכת כעת באבו דאבי, חתמה החברה האמירתית  נימר (Nimr), חברת-בת של הקונגלומרט האמירתי EDGE  על הסכם לייצור של הרכב המוגן בהנעה ארבע-גלגלית מתוצרתה ה-JAIS במפעלי התעשייה הצבאית הסעודית (SAMI)  בסעודיה.

ההסכם, המיועד להניח את הבסיס למיזם-משותף ארוך-טווח בין שני הגופים, מחייב את מתן הטכנולוגיה של Nimr לסעודיה כדי שתעשיית הממלכה תוכל לייצר את רכב ה-JAIS ולפתח את שרשרת האספקה שלה. לדברי מנכ"ל Nimr, אברי דו פלסיס, מוקדם מדי לקבוע את שווי  עסקה זו או את מספר הרכבים שייוצרו.

רכב ה-JAIS מוגן בפני מוקשים ומפני מארבים, עליו מותקנת מערכת למיגון הצוות מפני מוקשים, מטעני חבלה מאולתרים ואיומים בליסטיים. ה- JAIS נבחר לייצור בערב הסעודית לאחר שהתמודד מול כלי רכב אחרים במכרז שנוהל על יד התעשייה הצבאית הסעודית ומומחים צבאיים סעודים.
 

אולי יעניין אותך גם

קארין אלהרר. קרדיט: שלומי אמסלם, לעם

חברת החשמל חתמה על שיתוף פעולה בנושא חדשנות עם חברת החשמל הקפריסאית

קארין אלהרר: "הברית עם קפריסין חשובה למדינת ישראל. חתימת ההסכם  בין חברות החשמל של ישראל וקפריסין מהווה צעד משמעותי נוסף בביסוס מעמדה של ישראל כגורם דומיננטי, משפיע וחשוב במשק האנרגיה באגן הים התיכון.״