רשמי: מצרים תהיה הלקוח הראשון של טילי קרקע-אוויר מסוג MICA NG

הצרפתים לא עוצרים לרגע, וממשיכים למכור אמל״ח למי שרוצה. מצרים היא לקוח ותיק של התעשיות הצרפתיות, ותהיה הראשונה לקבל את טילי המיקה מהדור החדש 

MBDA קיבלה חוזה מהצי המצרי למערכת ההגנה האווירית VL MICA NG (הדור החדש) כדי לצייד את הקורבטות המצריות שלה. מערכת VL MICA NG, שהושקה רשמית באוקטובר 2020, מבוססת על שילוב טיל ה-MICA NG (דור חדש) בנקודת ה-VL MICA הקיימת ובמערכת ההגנה האווירית.

מערכת VL MICA NG מציעה יכולות משופרות לטיפול במטרות לא טיפוסיות (כלי טיס בלתי מאוישים, מטוסים קטנים), כמו גם איומים עתידיים המאופיינים בחתימות אינפרא-אדום ותדר רדיו נמוכות. בנוסף, VL MICA NG יוכל ליירט מטרות "קונבנציונליות" (מטוסים, מסוקים, טילי שיוט וטילי נ"מ) במרחקים ארוכים יותר.

אריק ברנגר, מנכ"ל MBDA, אמר: "הסכם זה מוכיח את האמון של הלקוח המצרי שלנו במשפחת VL MICA שלנו, אשר 15 כוחות חמושים ברחבי העולם כבר משתמשים בו להגנה על הכוחות הימיים והיבשתיים שלהם." הצי המצרי יצייד את ארבע הקורבטות מסוג Gowind, שנרכשו לאחרונה במספנות של קבוצת הצי הצרפתי, במערכות דור חדש ממשפחת VL MICA. 

אולי יעניין אותך גם

צוות מרכז הפיתוח של ג׳ונס בישראל. צילום: אסנת קרסננסקי

סטארט-אפ הפרופטק Jones גייס 12.5 מיליון דולר לקידום פלטפורמה לניהול חללי עבודה בבנייני משרדים

ג'ונס, שהפלטפורמה שלה מותקנת בחללי עבודה של חברות דוגמת גוגל, ספוטיפיי ואמזון, שואפת לפתח אותה כך שתאפשר לנהל משרד בבניין משרדים ולהזמין באפליקציה שירותים שוטפים