משחקי הכס: גרסת צה״ל 

קצין בכיר שלח מכתב עם טענות שקריות כלפי קצין בכיר אחר, במירוץ לתפקיד אלוף. בצה״ל טרם הגיבו כיצד יטפלו בקצין ששיקר 

הרמטכ״ל. צריך להתעסק עם בעיות פוליטיות מבית. צילום: דובר צה״ל 

שני קצינים בכירים שצפויים להתמודד על תפקיד אלוף שטרם נפתח, נקשרו בפרשה שמזכירה את משחקי הכס יותר מאשר התנהלות של קצינים בדרגת תתי אלופים. בפרשה, קצין אחד שלח מכתב ״הכפשות״ נגד קצין אחר. המכתב נשלח למפקד מצ״ח ולפצ״ר. כך לפי פרסום של העיתונאי גיא פלג. 

צה״ל בדק את הטענות, ומצא שהקצין שיקר בכל הטענות שלו כלפי הקצין השני. המשמעות: קצין בדרגת תת אלוף, מועמד לתפקיד אלוף, שיקר ביודעין. מה זה אומר על ערכי צה״ל אם קצינים בדרגות כאלו משקרים? ואיך צה״ל יכול להמשיך להעסיק קצין בדרגה כזו שנתפס בשקר? אולי הוא משקר גם במקרים אחרים? 

בצה״ל טרם הגיבו כיצד הם מתכוונים לטפל בקצין הבכיר ששיקר. 

תגובת דובר צה״ל: 

״אין מקום ולא יהיה מקום בצה״ל לתרבות של רכילות והכפשות. הרמטכ״ל הורה להשלים בדיקה מקיפה של פרטי המקרה כדי להגיע לחקר האמת, ולעקור מן השורש תופעות אלו של הכפשת קצינים ללא ביסוס. ככל שימצא לכך מקום, יינקטו צעדים בהתאם.

״לאחרונה נשלחה פנייה בכתב למפקד מצ"ח ולפצ"ר, שבה הועלו טענות כנגד קצינים מסוימים. בפנייה לא הוצגו עובדות שמבססות את הטענות, ובשיח שנערך לאחריה עם הפונה, הוא לא הצביע על עובדות וראיות ומסר שאינו מעוניין למסור עדות ולהמשיך את העיסוק בנושא. הטענות העולות במכתב נבדקו בציר הפיקודי ונמצא כי הן חסרות כל שחר.״