תעשייה אווירית חושפת מטע״ד אחיזת שטח ל15 קמ״ר

התעשייה האווירית חושפת יכולת אחיזת שטח אווירית חדשנית ומציגה לראשונה את מערכת WASP -מטע"ד אווירי, אוחז שטח, קטן וקל משקל 
 

קרדיט: התעשייה האווירית

התעשייה האווירית חושפת יכולת אחיזת שטח מודיעינית אווירית נרחבת ומציגה לראשונה מערכת לתמונה מצבית מלאה WASP-Wide Area Surveillance Payload. מערכת WASP הינה מערכת אלקטרו-אופטית ייחודית המספקת למפעיל המבצעי תמונה מצבית של תאי שטח נרחבים ומבטלת את מגבלת "הקשית" באמצעי תצפית.

המערכת משתמשת בטכנולוגית Wide Area Motion Imagery המספקת מודיעין חזותי (VISINT) ברזולוציה גבוהה בתא שטח רחב. המערכת פותחה בשיתוף פעולה של מפעל תממ בחטיבת מערכות, טילים וחלל ושל מפעל המודיעין בחטיבת אלתא של התעשייה האווירית, ומשלבת את היכולות המתקדמות של החברה בתחומי ניווט, אלקטרואופטיקה, היתוך מידע וניתוח מודיעיני. מערכת WASP מיועדת להתקנה על מגוון פלטפורמות אוויריות כגון מל"טים קלים, מסוקים, מטוסי מודיעין קלים ובלוני תצפית. 

משקלה של מערכת WASP הינו 8 ק"ג בלבד ובפיתוחה יושמו טכנולוגיות חדשניות של סריקה וייצוב תמונה ושולבו גלאים חדשניים המתאימים לעבודה בערוצי VIS ו-IR. המערכת מבצעת צילום תוך כדי סריקה של שטח רחב בטכנולוגיית Step and Stare, מעבדת באוויר את נתוני התמונות המתקבלות באמצעות אלגוריתם ייחודי ובעזרת תוכנה חדשנית מבצעת גילוי, עקיבה וניתוח אוטומטי של כל התנועות במרחב הנאחז OMTI – Optic Motion Target Indication.

ארכיטקטורת Server In The Sky מאפשרת הפצה בזמן אמת או על פי דרישה של המידע וכן מתן שרות של "קשיות וירטואליות" למפעילים.  אזור הכיסוי של המערכת משתנה בהתאם לגובה הטיסה של הפלטפורמה עליה מותקן ה- WASP. כיסוי אופייני נע בין 2 קמ"ר ל-15 קמ"ר. 

סמנכ"ל התעשייה האווירית, ומנהל חטיבת כלי טיס צבאיים, משה לוי: "פיתוח המערכת מביא לידי ביטוי את יכולותיה של התעשייה האווירית בתחום פיתוח הסנסורים, יכולות המודיעין והיתוך המידע. מערכת WASP מספקת תמונת מצב מודיעינית מפורטת ביותר על פני שטח נרחב ובכך מאפשרת למפעיל לאחוז שטח רחב מאוד ולא רק תמונת "קשית". המערכת  קלת משקל וקומפקטית כך שניתן להתקין אותה על מגוון פלטפורמות ובכך לספק יכולות מודיעין נרחבות החל מרמת הפיקוד הטקטי". 

אולי יעניין אותך גם

מייסדי Cyolo: אלמוג אפיריון (מנכ״ל), ערן שמואלי (ארכיטקט תוכנה), ודדי ירקוני (סמנכ״ל טכנולוגיה). צילום: יח״צ, באדיבות החברה

הסטארט-אפ הישראלי Cyolo השלימה גיוס של 21 מיליון דולר

הגיוס ישמש להרחבת פתרון החברה, שמחבר עובדים למערכות הארגוניות באופן המותאם לצורת העבודה של ימינו, וכן להכפלת עובדי החברה עד סוף שנת 2021