רפאל ב-AERO INDIA: חימוש אוויר-קרקע בעל טווח מוגדל

ה-SPICE 250 ER יכלול מנוע טורבו-סילון מיניאטורי ומערכת דלק פנימית, שיעניקו טווח של 150 ק"מ לפחות. משפחת חימושי הספייס מוכחת בשדה הקרב וכן מבצעית אצל מספר לקוחות בינ״ל

צילום: באדיבות רפאל

בתערוכת AERO INDIA 2021 בהודו תציג חברת רפאל דגם חדש, בעל טווח מוגדל, של חימוש האוויר-קרקע SPICE 250 ER, בעל טווח הפעולה שהוגדל באמצעות מנוע טורבו-סילון, המשולב בחימוש.

SPICE היא משפחה של כמה ערכות חימוש מונחה – מערכות נשק אוטונומיות פועלות מרחוק (STANDOFF) אוויר-קרקע, המשמידות מטרות בדיוק רב, פועלות גם בסביבה נטולת GPS לניווט, ומבוססות על אלגוריתמים של בינה מלאכותית ואלקטרו-אופטיקה.

SPICE 25O ER, בעל הטווח המוגדל, יכלול מנוע טורבו-סילון מיניאטורי ומערכת דלק פנימית, שיעניקו טווח של 150 ק"מ לפחות, ללא שינוי בשיטות ההפעלה ובתכונות החימוש – כמו למשל יכולות ATR זיהוי מטרות אוטומטי או ATA רכישת מטרות אוטומטית – וכן יכולת תקיפת מטרות נעות.

משפחת חימושי ספייס מוכחת בשדה הקרב וכן מבצעית אצל מספר לקוחות בינלאומיים. סגן נשיא רפאל, אלון שלומי, אמר ל-EDR MAGAZINE כי למשפחת חימושי ספייס ישנם הישגים משמעותיים, הם מבוססי טכנולוגיות מתקדמות ביותר, ומאפשרים לטייס כושר תמרון רב יותר, בטיחות והבטחת מילוי המשימה.

אולי יעניין אותך גם

הקרב על נשיאות איראן: אחמדיניג׳אד מלכלך על המודיעין האיראני

מדוע אחמדיניג'אד מלכלך על המודיעין האיראני? ובכן, כי חסמו את דרכו להבחר פעם נוספת כנשיא איראן. ד״ר רז צימט, מומחה לפוליטיקה איראנית: ״אחמדיניג'אד פותח את הפה על המשטר מאז 2013. מהימנות דבריו מוטלת בספק״