צבא קנדה מתכנן לרכוש אקדחים חדשים

הכמות הצפויה היא של 16,500 אקדחים עם אפשרות ל-3,500 כלי נשק נוספים, כשהאספקה תחל בקיץ שנת 2022
 

צבא קנדה מתכנן להחליף במהלך השנים הקרובות את אקדחי השירות שלו מדגם Browning Hi-Power No. 2 Mk1. אקדחים אלו המיוצרים ע"י חברת John Inglis הקנדית הוצגו לראשונה כבר בשנת 1944 ועדיין מהווים בסיס לדגמי האקדחים של היום. 

האתר הגרמני soldat-und-technik.de מעדכן כי המכרז שתוכנן לפברואר 2021 אינו הניסיון הראשון להחליף את אקדח השירות המיושן בייצור מקומי. משרד ההגנה הקנדי ניסה זאת כבר בשנת 2011, אך נכשל באותה תקופה בשל המפרט שלו. בכל מכרז שתוכנן או יצא לאור, ממשלת קנדה התעקשה על ייצור קנדי מקומי ואף יצרן לא היה מוכן להעביר את תוכניות הייצור של האקדחים שלו לחברת קולט קנדה. אף ספק בינלאומי לא היה מוכן למסור נתונים רגישים כאלה למתחרה.

במהלך הכנת המכרז הנוכחי הוכרז מראש כי בנוסף לצבא, גם חיל האוויר והמשטרה הצבאית יהיו מעורבים ברכש. הכמות הצפויה היא  של 16,500 אקדחים עם אפשרות ל-3,500 כלי נשק נוספים, כשהאספקה תחל בקיץ שנת 2022. ההכרזה על המנצח במכרז מתוכננת לספטמבר השנה. האתר מציין כי מעט ידוע על ההיבטים הטכניים של המכרז. ברור כי צבא קנדה מעוניין באקדח מודרני ומודולרי עם אפשרות להרכיב כוונת נקודה-אדומה, פנס ולייזר. 

אולי יעניין אותך גם

By Iraqi State Television - Iraqi State Television, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=25469912

הסכנה שאזרחי ישראל לא ידעו אודותיה: ״סדאם רצה ראש-נפץ שיפזר אבק רדיו-אקטיבי״

אחרי ההפצצה הישראלית, המשיך סדאם לחפש התקן גרעיני. כל החלופות היו רלוונטיות: העשרת אוראניום, מחזור דלק גרעיני ועד ראש-נפץ שיפזר אבק רדיו-אקטיבי. מאמר מיוחד של פרופסור אמציה ברעם