טורקיה מאמנת את לוב בתרחישי לוחמה תת-ימית

בנוסף, החלה טורקיה לבצע הכשרה מיוחדת לספינות משמר החופים הלוביות, זאת במסגרת המחויבויות שלה למדינה על בסיס הסכמי שת״פ ביטחוני וימי שנחתמו בין השתיים

נשיא טורקיה, רג׳פ טאיפ ארדואן. צילום BIGSTOCK: Copyright: palinchak

הכוחות המזוינים של טורקיה סיפקו לחיל הים של לוב חמישה שבועות של אימונים בתרחישי לוחמה תת-ימית, כך מדווח ה״דיילי סבאח״ הטורקי. לדברי גורמים רשמיים, מדובר בחלק מהמחויבויות של טורקיה ללוב על בסיס הסכמים שנחתמו בין שתי המדינות.

משרד ההגנה הטורקי פרסם הודעה רשמית בנושא, בה כתב כי האימונים התת-ימיים נעשו במסגרת הסכם הכשרה, שיתוף פעולה וייעוץ צבאי. הכשרה נוספת, של ספינות משמר החופים הלוביות, החלה ב-20 בדצמבר ותימשך שישה שבועות.

ה״דיילי סבאח״ מזכיר, כי בנובמבר 2019 חתמו שתי המדינות על הסכמים בנושאי שיתופי פעולה ביטחוניים וגבולות ימיים, וטורקיה מסייעת לממשלת ההסכמה הלאומית של לוב (GNA) להילחם בח׳ליפה הפטר. רק אתמול הזהיר שר ההגנה הטורקי את הפטר כי כל מתקפה על כוחות טורקיה הפועלים בלוב תיענה בכוח.  

אולי יעניין אותך גם

ד״ר עמי אפלבום, יו״ר רשות החדשנות. צילום: חנה טייב

רשות החדשנות: ההיי-טק הישראלי מתבגר ומשנה את פני הכלכלה

על פי דו״ח 2021 של הרשות, כ-10% מהשכירים בישראל עובדים בהיי-טק, ואחראים על 15% מהתמ״ג, 25% ממס ההכנסה ו-43% מהייצוא. לצד שיא בהנפקות, נרשמה ירידה חדה בהקמת חברות חדשות