זווית מעניינת: אחותו של בשאר אסד מתגוררת באבו-דאבי 

בושרה אל אסד נמצאת בגלות באבו דאבי מאז חיסול בעלה בפיגוע לפני כעשור. האם אבו דאבי יכולה לשמש צינור להעברת מידע בין ארמון דמשק לירושלים?

על פי מקורות של אתר intelligence online, אחותו של הנשיא בשאר אל אסד, בושרה אל אסד, נמצאת בגלות בדובאי מאז שבעלה אסף שווקאט (Assef Shawkat), לשעבר ראש המודיעין הצבאי, נהרג בפיגוע בשנת 2012. 

על פי הפרסום, בושרה אחראית על ארגון מטוס טופולוב סורי שנחת בשדה התעופה מאזה בסוריה בחודש שעבר עם ציוד רפואי. הסיוע הוא חלק מההתחייבות של אבו דאבי להעניק שני מיליארד דולר לתמיכה בכלכלה הסורית מוכת המשבר. 

בושרה, על פי הפרסום, ממשיכה לקיים קשרים הדוקים עם המשטר בדמשק, למרות שהיא נמצאת תחת סנקציות אמריקאיות במסגרת חוק קיסר מיוני השנה. בושרה, כך לפי הפרסום, פנתה למנהל הבנק המרכזי של סוריה, חאזם קרפול, שדאג להעברת המטען בליווי המשמר הרפובליקני ושירותי הביון של חיל האוויר הסורי. 

הימצאות אחותו של בשאר אסד באבו דאבי, מדינה שלאחרונה נירמלה יחסים עם ישראל, מעניינת, ופותחת שאלה האם אבו דאבי יכולה לשמש צינור להעברת מידע בין ארמון דמשק לירושלים. 

אולי יעניין אותך גם

REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

ביידן ביטל את הצו הנשיאותי של טראמפ כנגד טיקטוק, מבקש בחינה מחודשת

בצו חדש שפרסם הנשיא בשבוע שעבר, הוא מנחה את מחלקת המסחר לפקח על פעילות והורדת אפליקציות להן עלולה להיות השפעה על הביטחון הלאומי האמריקני, ולהגיש המלצות בתוך 120 יום