הנשיא ריבלין סייר ביחידה הרב ממדית של צה"ל, "רפאים"

היחידה הוקמה במהלך שנת 2019 ביוזמת הרמטכ"ל כחלק מהתכנית הרב-שנתית "תנופה" במטרה להיערך ללחימה בשדה הקרב העתידי

קרדיט צילום: דובר צה"ל

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין סייר בתחילת השבוע, ביחידה הרב ממדית "רפאים״. את הנשיא ליווה הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי, מפקד מערך התמרון אלוף יעקב בנג'ו, מפקד אוגדה 99 תת-אלוף אבי רוזנפלד, ומפקד היחידה אלוף-משנה ע'.

היחידה הרב-ממדית "רפאים" היא יחידה קרבית מובחרת הפועלת תחת אוגדה 99. היחידה הוקמה במהלך שנת 2019 ביוזמת הרמטכ"ל כחלק מהתכנית הרב-שנתית "תנופה" במטרה להיערך ללחימה בשדה הקרב העתידי, ולהוות מודל לשינויים עתידיים ביחידות התמרון של צה"ל. היחידה מוכוונת להילחם בכלל זירות הלחימה ובכל תוואי שטח בהתאם למאפייניו ולאתגריו המשתנים, תוך שהיא משמשת ככוח מתמרן רב-זרועי, בעל כושר לחימה גבוה לאיתור, חשיפה והשמדת אויב.

״התכנית הרב שנתית תנופה מתממשת הלכה למעשה בשטח, על אף כל האתגרים, והיחידה הרב-מימדית היא ההוכחה לכך. היחידה מהווה כוח מוביל לתמרון אפקטיבי יותר״, אמר הנשיא והוסיף בדבריו אל הרמטכ״ל: "אני רוצה לברך אותך על החזון, ולא פחות מכך – על ההגשמה שלו. היחידה הרב מימדית היא יחידה חדשנית ומיוחדת במינה שאין לה מודל עולמי. בתנ"ך, הרפאים הם יצורים ענקיים. אתם, הלוחמים והמפקדים של יחידת רפאים – ענקיים. מיטב הלוחמים והמפקדים, האנשים והמשאבים שלנו. מרתק להיות כאן, לראות את החדשנות, הייחודיות, החשיבה מחוץ לקופסא, היצירתיות הבלתי נתפסת, העוצמה והסטנדרטים הגבוהים".

"צה"ל הוא צבא עם חזק ודרוך לכל מתרחש. למרות שבצד השני ישנו אויב המאיים על ביטחון ישראל וחורת על דגלו את השמדתנו, אנחנו ננצח. אני רוצה לברך את כלל הלוחמים, תומכי הלחימה, והטכנולוגים שעובדים כאן יומם ולילה. אתם מבצעים את עבודתכם באופן ראוי להערכה, תוך תחושת שליחות והבנת חשיבות העשייה", חתם הנשיא את דבריו.