שר התקשורת ביקר ברואנדה

שר התקשורת יועז הנדל, נפגש בקיגלי עם נשיא רואנדה פול קגמה

צילום: משרד התקשורת

שר התקשורת יועז הנדל יצא לביקור בזק ברואנדה. הנדל לנשיא רואנדה: בין העמים שלנו שותפות ואינטרסים משותפים, אנו מוקירים את מנהיגותך האמיצה״. השר דן עם הנשיא בשינויים האזורים, בהזדמנויות הטכנולגיות והעלה את הבקשה והחשיבות שבהעברת השגרירות לירושלים

מדברי שר התקשורת בפגישתו עם הנשיא: ״רואנדה, כמו ישראל, מחוברת להיסטוריה מלאה בדם ולעתיד מלא בקדמה וטכנולוגיה שתביא בשורה לאנושות. מדינה שהפכה כמו ישראל להצלחה כלכלית וחברתית בינלאומית. בעזרת מנהיגות נחושה הצליח הנשיא להביא את המדינה החשובה הזאת מתהומות הנשייה, להיות אחת המדינות המובילות כיום באפריקה. 

״מדינת ישראל מעריכה ומוקירה את מדיניות החוץ של רואנדה התומכת בישראל בהצבעותיה באו״ם. תמיכתה זו תורמת לחוסן הלאומי וגם הביטחוני של שתי המדינות תוך העצמה הדדית״. השר העלה בפני הנשיא את בקשת ממשלת ישראל להעביר את שגרירות רואנדה לירושלים, והודה לנשיא ולעמו על השותפות והידידות.

הנשיא שיבח את היחסים המיוחדים בין המדינות וציין את הדמיון בהסטוריה בגיאוגרפיה ובהון האנושי. "המגיפה העולמית אמנם שינתה את חיינו אך אנו מקווים שהקשר העמוק והידידות בין רואנדה וישראל תצעיד את הפיתוח הכלכלי  תוך שימוש בטכנולוגיות חדשות בתחום המידע והתקשורת".

הנשיא הביע תקווה לחידוש בקרוב של הטיסות הישירות של חברת התעופה הרואנדית, שכן הוא מאמין בקרבה הפיזית שתאפשר הגדלת הסחר וההשקעות. הנשיא שיבח את תרומתה של ישראל לפיתוח המדינה ואת תרומתו האישית של השגריר,  ש"כבר הפך לשגריר רואנדה בישראל ".

השר יצא לביקור בזק ברואנדה, בליווי מנכ״לית המשרד לירן אבישר בן חורין ושגריר ישראל במדינה, ד״ר רון אדם, על מנת לחתום על הסכם שיתוף פעולה בקידום תקשורת ויזמות טכנולוגית בין המדינות. בפגישתו עם שרת התקשורת הרואנדית חתם על הסכמי שיתוף פעולה בין המדינות בתחומי התקשורת. 

אולי יעניין אותך גם