אוגנדה תקבל רק"מים טקטיים טורקיים

חברת אוטוקאר (Otokar) התורכית תספק למדינה המזרח-אפריקאית 100 רק"מים טקטיים ארמה (Arma) 8×8 וקוברה (Cobra) II 4×4
 

האתר africanmilitaryblog.com חושף כי אוגנדה היא הלקוחה האפריקאית עבור הרק"מים הטקטיים ארמה 8×8 וקוברה II 4×4 מתוצרת חברת אוטוקאר ((Otokar הטורקית.

באוקטובר האחרון הודיעה חברת אוטוקאר כי חתמה על חוזה לאספקת 100 כלי רכב משוריינים של ארמה 8×8 וקוברה II למדינה אפריקאית שאותה היא סירבה לציין. הזמנה זו היא חוזה הייצוא הראשון של הרק"מ ארמה 8×8 למדינה אפריקאית והאספקה ​​מתוכננת לתחילת 2021 ותושלם עד סוף 2022.

בהודעה לעיתונות שהוציאה חברת Otokar ב-24 לנובמבר היא מכחישה כי אוגנדה היא הלקוח האפריקאי בו מדובר וטוענת כי עדיין אינה מורשת לפרסם את שם המדינה המדוברת. החברה מאשרת כי אכן מדובר במכירה ראשונה של הרק"מ ארמה 8×8 למדינה אפריקאית. בהודעה ציינה החברה כי שווי העסקה המדוברת (הכולל כאמור גם רק"מי קוברה II (4x4 הוא כ-110 מיליון דולרים וכי האספקה תחל בשנת 2021.
 

אולי יעניין אותך גם

בתמונה מימין לשמאל: בועז לוי, מנכ"ל התעשייה האווירית ומורדי בן עמי, מנכ"ל תומר במעמד חתימת ההסכם. קרדיט לצילום – מיכאל וינרסקי/התעשייה האווירית

התחרות בשוק המנועים הרקטיים הישראלי גדלה: תעשייה אווירית חותמת על שיתוף פעולה עם תומר

תעשייה אווירית מחממת מנועים מול רפאל - במסגרת ההסכם ירחיבו החברות את הסינרגיה הקיימת ביניהן בתחומי ההנעה הרקטית והטילאות