תאגיד ORIX מיפן משקיע 60 מיליון דולר ב-OurCrowd

במסגרת ההסכם ORIX ו-OurCrowd ישתפו פעולה במספר תחומים מוגדרים שהוסכם עליהם ויבנו מוצרים פיננסיים והזדמנויות השקעה

ג'ון מדבד. צילום: OurCrowd

פלטפורמת ההשקעות OurCrowd, המשקיעה הפעילה ביותר בישראל בהון סיכון, הודיעה כי תאגיד ORIX היפני השקיע בה השקעה אסטרטגית בהיקף של 60 מיליון דולר. זה הוא שיתוף הפעולה הראשון של ORIX עם גוף הון סיכון בישראל ובמסגרתו מתכננת OurCrowd לספק לענקית השירותים הפיננסיים מיפן גישה למגוון רחב של טכנולוגיות וחברות חדשניות.

במסגרת ההסכם ORIX ו-OurCrowd ישתפו פעולה במספר תחומים מוגדרים שהוסכם עליהם ויבנו מוצרים פיננסיים והזדמנויות השקעה המתאימים הן לשוק היפני והן לשוק הגלובלי. הדבר יכלול גישה רבת ערך הן לפורטפוליו הקרנות של OurCrowd והן לחברות פורטפוליו ספציפיות כשכל עסקה תבחן לגופה.

מנכ"ל ORIX בריטניה, קיושי האבירו: "אנו נרגשים להשקיע ב-OurCrowd, המשקיעה הפעילה ביותר בישראל בהון סיכון ואחת מפלטפורמות ההון סיכון החדשניות בעולם. אנו מתכוונים להיות שותפים פעילים של OurCrowd ולסייע לה להאיץ את צמיחתה שהיא מרשימה גם כיום. זאת באמצעות הבאת המיטב של ההיי-טק הישראלי למגזרי הפיננסים והתעשייה הגדולים של יפן".

במהלך השנים האחרונות צמח הסחר בין יפן לישראל באופן משמעותי ויפן הפכה לאחת המשקיעות הגדולות בהיי-טק הישראלי כש-90 חברות יפניות פעילות כיום בישראל. ORIX ו-OurCrowd יפעלו ביחד להרחיב את שיתוף הפעולה בין שתי המדינות ולהגדיל את ההזדמנויות של סטארט-אפים ישראלים לעסקאות ושיתופי פעולה ברחבי אסיה.

ג'ון מדבד, מנכ"ל OurCrowd: "חברת ORIX היא מובילה עולמית בשירותים עסקיים ופיננסיים מגוונים שתחזק את OurCrowd באופנים רבים. אנו נלהבים מהאפשרות להציע ביחד מוצרי הון  סיכון חדשים ולספק גשר איתן עבור חברות חדשניות מישראל לשווקים אסיאתיים חשובים".

ORIX, שנוסדה בשנת 1964 והחלה את דרכה בתחום הליסינג העסקי, התקדמה עם השנים לתחומים משיקים ומנהלת כיום עסקים במגוון רחב של תחומים וביניהם: מימון לתאגידים, ציוד תעשייתי, ציוד למערכות מידע ותקשורת, סביבה ואנרגיה, תחומים הקשורים למכוניות ולנדל"ן, קרנות השקעה פרטיות, זיכיונות, בנקאות וביטוח חיים. מאז כניסתה להונג קונג בשנת 1971 התרחבו עסקיה של ORIX לרחבי העולם באמצעות פתיחת משרדים ב-37 מדינות ואזורים.

חברת Nomura International שימשה כחברת הייעוץ של OurCrowd בהקשר לעסקה. כיום רשומים בפלטפורמת ההשקעות של OurCrowd 60,000 משקיעים כשירים מ-183 מדינות וביניהם: מאות קרנות הון סיכון, מאות חברות רב לאומיות ואלפי משקיעים פרטיים.

אולי יעניין אותך גם

יואב הר אבן, מנכ״ל רפאל ויו״ר אירונאוטיקס. צילום: רפאל 

דיווח: יועמ״ש הממשלה לא רוצה להתערב בפרשת אירונאוטיקס - חושש מתקרית מדינית 

״היועמ"ש חושש כי ניהול ההליך יגרום לפגיעה מדינית משמעותית למדינת ישראל במסגרת ניהול המשפט והבאת עדים מחו"ל כדי לבסס את טענת החברה לאכיפה בררנית״, כותבים בפרסום בגלובס