מיקרוסופט: שבעה יצרני חיסוני קורונה הותקפו בסייבר

החברות ממוקמות בקנדה, צרפת, הודו, דרום קוריאה וארצות הברית, כך על פי מיקרוסופט

bigstock

מיקרוסופט אומרת כי זיהתה שלושה קמפייני התקפה בסייבר בחסות המדינה (ידועים גם בשם APT) נגד לפחות שבע חברות בולטות המעורבות במחקר וטיפולים של חיסוני קורונה. מיקרוסופט מייחסת את ההתקפות לקבוצה ברוסיה ולשתי קבוצות בצפון קוריאה.

הקבוצה המכונה סטרונציום (aka Fancy Bear, APT28), הקבוצה הרוסית הפעילה ריסוס סיסמאות וניסיונות התחברות בכוח להשיג אישורי כניסה, לפרוץ לחשבונות קורבנות ולגנוב מידע רגיש. הקבוצה הצפון קוריאנית הראשונה, המכונה אבץ (או קבוצת לזרוס), הסתמכה בעיקר על מסעות פרסום בדוא"ל באמצעות פישינג על ידי שליחת הודעות עם תיאורי עבודה מפוברקים, התחזות למגייסים המכוונת לעובדים העובדים בחברות היעד.

קבוצה שנייה מצפון קוריאה, המכונה Cerium, היא קבוצה חדשה. מיקרוסופט אומרת כי Cerium עסקה בהתקפות פישינג עם פתיונות דוא"ל באמצעות נושאים הקשורים לקורונה תוך שהיא מתחזה לנציגים של ארגון הבריאות העולמי.

החברות ממוקמות בקנדה, צרפת, הודו, דרום קוריאה וארצות הברית, כך על פי מיקרוסופט.

 

אולי יעניין אותך גם

The State Correctional Institution Laurel Highlands prison for the elderly and infirm, where a coronavirus disease (COVID-19) outbreak has infected more than half of the inmates in Somerset, Pennsylvania on December 5, 2020. REUTERS/Maranie R. Staab
 

הניו יורק טיימס: מערכת הכליאה בארה"ב הייתה גורם מכריע בהיקפי ההדבקה בקורונה

המחקר מצא כי היו יותר מ -1,400 מקרי הדבקות של אסירים חדשים ושבעה מקרי מוות בממוצע בכל מתקני הכליאה מדי יום. אלפי אסירים ואנשי צוות נדבקו. מאות מתו מסיבוכים של המחלה