אושקוש החלה לספק למונטנגרו רכבים טקטיים שיצוידו בעמדות נשק של אלביט

מסירה זו הינה במסגרת עסקה לאספקת 30 רכבי JLTV שנחתמה בדצמבר 2019
 

משרד ההגנה המונטנגרי הודיע בשבוע שעבר על קבלת כלי הרכב הטקטיים הקלים הראשונים JLTV (Joint Light Tactical Vehicle) המיוצרים על ידי החברה האמריקאית אושקוש. מסירה זו הינה במסגרת עסקה לאספקת רכבי JLTV בשווי של 803.9 מיליון דולרים לצבא ארה"ב ולצבא מונטנגרו שנחתמה בדצמבר 2019. צבא מונטנגרו יקבל 30 רכבים כאלו.

אתר Armyrecognition.com מציין כי רכבי ה-JLTV לצבא מונטנגרו יצוידו בעמדות נשק נשלטות-מרחוק (RCWS) המיוצרות על ידי חברת אלביט מערכות הישראלית וזאת במסגרת חוזה שנחתם בדצמבר 2019 בשווי של כ-35 מיליון דולר.

רכבי ה-JLTV מצוידים במערכת הגנה מתקדמת לצוות המציעה רמת הגנה הדומה לאלו של רכבים העמידים בפני מארבי מיקוש (MRAP). הקפסולה המשוריינת של ה-JLTV ניתנת להרחבה ויכולה להתאים לתצורות מיגון מרובות כדי להגן על הכוחות מפני מטעני חבלה ומאיומי שדה הקרב הרווחים בימינו. הרכב יכול להיות מצויד במגוון רחב של עמדות נשק נשלטות-מרחוק או במקלע 7.62 מ"מ או 12.7 מ"מ.
 

אולי יעניין אותך גם

BIGSTOCK/Copyright: Mikonos

סקר חדש: הגידול במתקפות סייבר הביא לשיפור ביכולות האבטחה בישראל

על פי נתונים של חברת סופוס, רוב צוותי ה-IT בישראל שהתמודדו במהלך  2020 עם גידול בהתקפות סייבר חיזקו את כישורי אבטחת המידע שלהם. מדען המחקר הראשי: העתיד צפוי להיות חסר תקדים באותה מידה כמו העבר