יפן מזמינה עוד שני מטוסי תדלוק 46-KC מתוצרת בואינג

משרד ההגנה היפני החליט לממש את האופציה שניתנה לו ולרכוש שני מטוסי תדלוק המתווספים לשני מטוסי התדלוק שכבר הוזמנו.

קרדיט: בואינג

משרד ההגנה של יפן החליט לממש את האופציה שניתנה לו, ולרכוש עוד שני מטוסי תדלוק  KC-46 Boeing מתוצרת בואינג.  מאחר ומדובר בעסקה למכירת מטוס תדלוק למדינה זרה ההזמנה תבוצע בתהליך המכירה הצבאית הזרה (FMS).

קולונל ג'ייסון לינדזי, מנהל תוכנית מטוסי התדלוק ה-46-KC של חייל האוויר האמריקאי, (U.S. Air Force) אמר: "מטוסי התדלוק והתובלה החדשים של יפן ימלאו תפקיד רב ערך בברית הביטחון בין שתי מדינותינו". ה-46-KC של בואינג יהווה מכפיל כוח בברית ההגנה האמריקאית-יפנית. המטוס יכול לתדלק מטוסים צבאיים של ארצות הברית ושל בעלות בריתה אשר מתאימים לתדלוק אווירי בינלאומי, בכל עת ועבור כל משימה, ויכול לשאת נוסעים, מטענים או מטופלים בכל עת ולכל מקום אשר יידרש. 

לבואינג הוענק חוזה ה-FMS הראשוני עבור ה-46-KC הראשון של יפן והשירותים הלוגיסטיים בדצמבר 2017 בעקבות תחרות התדלוק האווירי של משרד ההגנה היפנית X-KC. חוזה ל46-KC שני הוענק לבואינג בדצמבר 2018. 

בואינג מרכיבה את מטוסי התדלוק שלה, ה-A46-KC, שנבחרו לשמש כמטוסי התדלוק של חיל האוויר האמריקני והן עבור חייל האוויר היפני במפעל החברה באוורט (בירת מדינת וושינגטון). ה-46-KC הראשון שנמכר ליפן צפוי להימסר בשנת 2021. 

  
 

אולי יעניין אותך גם