דיווח: צבא ארה"ב מחפש טנק קל חדש לפריסה מהירה

צבא ארה"ב יחל בתחילת 2021 בבדיקות מבצעיות עצמאיות והערכה של שני אבי טיפוס של טנקים קלים שפותחו על ידי החברות ג'נרל דיינמיקס ו-BAE
 

על פי דיווח של האתר  Defense-blog.com המבוסס על הודעה של צבא ארה"ב, הצבא יתחיל בינואר 2021 בבדיקות מבצעיות עצמאיות והערכה של שני אבי טיפוס של טנקים קלים שפותחו על ידי החברות ג'נרל דיינמיקס ו-BAE במסגרת התוכנית Mobile Protected Firepower של הצבא שמטרתה למלא פערי יכולות קריטיות בכל הקשור לרכבים קרביים.

אבות-טיפוס אלה יועברו סדרה מתישה של מבחני קטלניות, שרידות וניידות שתימשך עד יוני 2021. על סמך התוצאות, ייבחר ספק אחד שיתחיל לייצר את כלי הרכב בשנת 2022. 'הטנקים הקלים' יעזרו לחיילי חי"ר לעבור מכשולים, לחסל עמדות של מקלעים ולהגן מפני כלי רכב משוריינים אחרים.

'הטנק הקל' יהיה רכב זחלילי עם תותח 105 מ"מ כנראה ומקלע קואקסיאלי בקליבר 7.62 מ"מ. מבחינת גודלם, הדרישה היא ששני טנקים יוכלו להיכנס לתא המטען של מטוס C-17 ושכל טנק ישקול פחות מ-40 טון, קל בהרבה מכל טנק אברהמס M1 שיכול לשקול 60 טון ומעלה.
 

אולי יעניין אותך גם

M1A2 SEPV3 Main Battle Tank, by SGT Melissa Lessard, identified by DVIDS

פוטנציאל: אוסטרליה תוכל לבחור במעיל רוח לטנקים החדשים שרכשה מארה״ב 

אוסטרליה רכשה מארה״ב טנקי אברהמס מהסוג שעבר אינטגרציה למערכת מעיל רוח. המשמעות היא שישנה אפשרות שקנברה תרכוש בעתיד הגנה אקטיבית לטנקים אלו מבית רפאל